Published On: 20 Shkurt, 2016

Ilir Mirena-qeveritarëve: Ju e urreni Amerikën!

Analisti politik Ilir Mirena, ka komentuar deklaratat mbrojtëse të qeveritarëve të Kosovës, kundrejt abasadorit amerikan Greg Delaëie, raporton GazetaBlic.

Ai ka thënë se ata vetë e urrejnë Amerikën dhe po të kishin mundësi, edhe atë do ta bënin ashtu si e kanë bërë Kosovën.

Tutje, Mirena e ka quajtur marrëzi mbledhjen e nënshkrimeve për dorëheqjen e Delaëie-s.

Më poshtë, e gjeni të plotë shënimin e tij në facebook:

Bosat e Qeverise ia paskan nis me e ba avokatin e SHBA’s. Shihe ti, këta me tregu dhe me fol për vlerat e Amerikës!
Ju, bosa, në fakt asgjë nuk doni prej vlerave të saj. Ju, thellë-thellë e urreni atë.
Ju e urreni Ameriken e individit te lirë, Amerikën e barazisë, progresit, ndryshimit, punës, konkurrencës së lirë, Amerikën e angazhimit, vullnetarizmit, shkencës, teknologjisë, inovacionit, Hollyëood’it, rokut, Jefferson’it, Lincoln’it, Luther King’ut, Obamas e Sanders’it…
Ky lloj Amerike është armiku i juaj.
Ju e urreni Amerikën pikërisht për ato vlera me të cilat ajo e fascinon pjesën tjetër të planetit.
Tinzisht, ju vetëm një lloj të Amerikës e doni – atë të Al Capones.
T’kishit mundësi, ju do ta bënit Amerikën ashtu siç e keni bërë Kosovën.
P.S: Personalisht mendoj që është marrëzi të nënshkruhen peticione për dorëheqje të ambasadorëve, e po ashtu edhe për Ambasadorin Delaëie…

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...