Published On: 7 Maj, 2016

Ilir Mirena: Pjesëmarrësit në Konventën e PDK-së i humbën kot dy ditë te jetës së tyre!

Publicisti dhe ish- anëtari i PDK-së, Ilir Mirena ka ironizuar me Konventën e PDK-së. Ai në një shënim në Facebook ka theksuar se sikurse Kuvendi i 2013-ës, edhe ky i fundit është një farsë dhe asgjë më shumë. Madje, ai ka theksuar të gjithë ata zyrtarë të PDK-së që morën pjesë në këtë Konventë, thjesht i humbën dy ditë të jetës së tyre.

Shënimi i plotë:

Kam pas marr pjese ne Kongresin e PDK’s ne vitin 2013. Isha pjesmarres si zv/minister dhe Kryetar i nje Dege te PDK’s.
Farse, mashtrim dhe cirk politik me te madh nuk kam pa live se sa atehere.
Thjesht ishim disa zombie qe vetem ngritnim doren kur na kerkohej ta benim. P.sh. me nje te ngritur te dores e patem ba PDK’ne parti te djathte.
Ky duhet te kete qene transformimi me i shpejt idelogjik i ndonje partie qe njeh historia e politikes. Ai kongres, a konvent siç preferojn ta quaj djathtistet e PDK’se, ishte pika fillestare e distancimit tim nga ky subjekt politik, ku kisha hyre me nje overdoze te naivitetit.
Me ndonje perjashtim, dikush ne burg, dikush ne pritje te burgut, e dikush perkohesisht ne ndonje post tjeter, ne Konventen e sotme ndodhen protagonistet e njejte.
Pra, pse t’besohet se Konventa e vikendit e PDK’se duhet te jete ndryshe nga ajo e 2013’tes, kur aty pothujase ndodhen njerzit e njejte?
E pershendes kete Konvente dhe pjesmarresit, nga bregdeti shqiptare me dhimbjen per disa prej tyre qe do t’i humbim kot dy dite te jetes se tyre me iluzionin se po vendosin diçka!
Ashtu i pata humb edhe vet…
Kane mujt me votu me Skype, mos me u nguju ne Emerald, me prit, per shembull Rexhep Hotin, me e hap debatin per reformim te partise, siç pat bere me 2013’en…
Urime, suksese…

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...