Published On: 25 Janar, 2016

Ilir Deda sërish shpërfill qëndrimin e opozitës (Foto)

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Ilir Deda, ka vazhduar të mos pajtohet me veprimet e partisë së tij, dhe komplet bllokut opozitar VV-AAK-Nisma.
 Ai sot ka marrë pjesë në mbledhjen e një komisioni parlamentar, pvarësisht faktit se opozita ka vendosur t’i bojkotojë këto mbledhje me qëllim pamundësimin e punës së tyre.

Deda  sot ka qenë i pranishëm në mbledhjen e Komisionit parlamentar për Integrime Evropiane ku ka raportuar për procesin e liberalizimit të vizave, ministri i Integrimeve Bekim Çollaku, transmeton lajmi.net.

Ilir Deda ne mbledhjen e Komisionit per Integrime Evropiane

Në komision që udhëhiqet nga Teuta Sahatçija nga Lidhja Demokratike e Kosovës po merr pjesë edhe deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje Ilir Deda, por jo edhe Valdete Bajrami nga Nisma dhe anëtarja tjetër nga AAK-ja Time Kadriaj.

Ilir Deda ne mbledhjen e Komisionit per Integrime Evropiane

Në këtë komisionin ministri Çollaku do të raportojë lidhur me plotësimin e tetë rekomandimeve nga Bashkimi Evropian për liberalizim të vizave. /lajmi.net

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...