Published On: 7 Shkurt, 2016

Ilir Deda i del në mbrojtje Ramushit

Ftesën e presidentës  së vendit, Atifete Jahjaga  drejtura partive Opozitare e ka komentuar edhe deputetii nga radhët e VV-së, Ilir Deda.

Ai përmes një positimi në llogarin e tij në Facebook, ka thënë se liderët nu kanë arsye të mos flasin dhe se tek e fundit bisiseda nuk do të thotë edhe marrëveshje.

Ky është postimi i tij i plotë:

“Nuk ka arsye që liderët e partive të mos flasin. Tek e fundit biseda nuk do të thotë edhe marrëveshje. Takimi i nesërm te Presidetja Jahjaga është mundësi e mirë që t’i thuhet direkt Thaçit e Mustafës që e kanë shkelë Kushtetutën, që duhet të japin dorëheqje dhe të ofrohet data e zgjedhjeve të parakohshme. Gjithashtu, mund të kërkohet që Presidenti i ardhshëm të zgjidhet nga qytetarët, e jo në Kuvend. Mund edhe të vendoset që këto biseda liderësh të zgjasin deri me 15-16 shkurt, që të ketë presion kohor për zgjidhje. Dhe kështu para 17 shkurtit të shihet qartë kush nuk do marrëveshje. Edhe armiqtë pas luftës flasin, e ne krizën që e krijuam vet duhet ta zgjidhim vet, me vendim të përbashkët për zgjedhje të parakohshme”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...