Published On: 16 Shkurt, 2016

Ilir Azemi, 8 muaj burg

  • Sulmuesi i Furthit, Ilri Azemi, ka shënuar suksese në fushë të blertë pas rehabilitimit nga aksidenti i rëndë që kishte pësuar ne vitin 2014.

Por, jashtë fushës ai ka pasur disa telashe majin e kaluar, për të cilat ‘faturën’ duhet ta paguajë tash.

Futbollisti me prejardhje nga Kosova ishte nxjerre nga një diskotekë në Nurnberg në natën e 2 majit 2015 pasi kishte ngacmuar femrat, shkruan bild.de.

Ai kishte reaguar duke sulmuar njeriun e sigurimit, ndërsa më pastaj ishte zënë edhe me një polic federal, deri sa të dy ishin rrëzuar për tokë.

Për të gjitha këto, Ilir Azemit i ka ardhur fatura ditëve të fundit. Ai është dënuar me tetë muaj burg me kusht për shkaktim lëndimesh trupore.

Dënimi është i plotfuqishëm. Dhe, siç shkruan gazeta, vetëm pak ka munduar që Ilir të dënohej me burg efektiv.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...