Published On: 5 Maj, 2016

Ilazi apelon komunat që t’i informojnë qytetarët për viza

Zv.ministri i Integrimeve, Ramadan Ilazi, ka takuar sot kryetarin dhe strukturat komunale të Vushtrrisë. Ai në këtë takim ka diskutuar për MSA dhe obligimet nga procesi i liberalizimit të vizave.
“Komunat janë partneri kryesorë për reformat e agjendës evropiane. Andaj  bëjë apel komunave të Kosovës që të realizojnë aktivitete për informimin e drejtë të qytetarëve  se çfarë  nënkupton liberalizimi i vizave”, tha zëvendësministri Ilazi.

Gjatë vizitës në Vushtrri, Ilazi, takoi të rinjtë e kësaj komune ku, i uroi për dhënien e rekomandimit për liberalizimin e vizave dhe, i njoftoi në pika të shkurtra se çfarë përfshin liberalizmi i vizave.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...