Published On: 25 Tetor, 2016

Ilaçi natyral me të cilin ftohja zgjat vetëm dy ditë

Ekspertët konstatojnë që me truke të mençura mund të pengoni apo së paku dukshëm të shkurtoni zgjatjen e ftohjes.

Ja se si me vetëm dy përbërës shtëpiakë të mposhtni sëmundjen – transmeton Telegrafi.

Ilaçet popullore me arsye përdoren tashmë me shekuj, sepse është dëshmuar që ndihmojnë në zbutjen e simptomave dhe shkurtimin e zgjatjes së sëmundjes.

 Gjëja më e mirë është që ata përbërës tashmë gjenden në kuzhinën tuaj, dhe e gjitha që duhet të bëni është që të përgatitni pijen e cila është antivirusale dhe antibakteriale, por, përveç kësaj, ka edhe veprim efektiv në mukozën e irrituar.

Nevojiten:

– mjalti,
– kanella,
– uji.

Përgatitja:

1. Përzieni një lugë mjaltë dhe dy lugë kanellë pluhur;
2. Përzieni në 1 dcl ujë të vakët derisa të shkrihen;
3. Pijen është më mirë ta pini dy herë në ditë, tri ditë pa ndërprerë.

/Telegrafi/

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...