Published On: 14 Shtator, 2016

“Ik nga Shqipëria”! Identifikohen tre autorët që dhunuan biznesmenin libanez në Tiranë

Policia e Tiranës në bashkëpunim me atë të Durrësit kanë bërë të mundur identifikimin e autorëve të dhunës së ushtruar ndaj biznesmenit libanez, Faadi Mitri.

3 dyshohet të jenë autorët e kësaj ngjarje ndërsa pritet arrestimi i tyre. Mësohet se aksioni i policisë është fokusuar në zonën e Shijakut, shkruan Tv Klan.

Biznesmeni amerikano-libanez u dhunua fizikisht pranë kryqëzimit të Laknasit, ditën e shtunë.

Burime nga grupi hetimor thanë se pista kryesore e hetimit është ajo e konfliktit për shkak të investimit që po kryente Faadi Mitri në zonën e Gjirit të Lalzit.

55-vjeçari, i marrë në pyetje nga hetuesit ka dëshmuar se personat që e sulmuan, e kërcënuan duke i thënë: “Ik nga Shqipëria ose ndërprit punimet”.

Rrëfimi i tij përforcon dyshimet se ngjarja nuk ka qenë një konflikt i çastit, siç raportoi fillimisht policia, por një aksident i qëllimshëm për të sulmuar e kërcënuar me jetë biznesmenin.

Autorët, pasi kanë goditur automjetin Mitsubishi, ku udhëtonte Mitri, e kanë nxjerrë me forcë nga makina dhe kanë nisur ta qëllojnë me shkop bejzbolli atë dhe shoferin e tij, duke i shkaktuar lëndime në kokë dhë në trup.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...