Published On: 7 Janar, 2016

IFFHS: Top 10 skuadrat e viti 2015

Barcelona është skuadra më e mirë e vitit sipas IFFHS.

Instituti për histori dhe statistika, IFFHS ka shpallur Barcelonë si skuadrën më të mirë të vitit 2015, pas sukseseve në Spanjë dhe Evropë.

Barcelona e ka përmbyllur vitin me 5 tituj, duke fituar La Ligan, Copa del Rey, Ligën e Kampionëve, Superkupën e Evropës dhe Kupën e Botës për Klube.

Në vendin e dytë renditet Juventus, ndërsa top pesëshen e përmbyllin Napoli, Bayern Munich dhe PSG.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...