On 13 Janar, 2017 With 1 Koment

Rifat Jashari i dëshpëruar, shumë i lumtur do të isha i vdekur se sa që e prita këtë pushtet shqiptarë (Video)

  Rifat Jashari flet se si nuk e ka pritur kurrë se do të vinte një kohë si kjo, pa shpresë dhe pa asnjë respekt […]

On 13 Janar, 2017 With 0 Komente

Aleksandër Vuçiç lideri me duart e përgjakura që akuzon shqiptarët për krime lufte! “Për çdo serb që do të vritet ne do të vrasim qindra veta”

Një nga betejat në një vargë të gjatë luftimesh juridike dhe diplomatike sapo u kurorëzua me lirimin (me kusht) të Ramush Haradinajt nga Gjykata Franceze […]

On 13 Janar, 2017 With 0 Komente

Kurthi i Ramës për shqiptarët e Maqedonisë

Teksa ministri i Jashtëm i Maqedonisë, Nikolla Poposki u ankua dy ditë më parë se Tirana po ndërhyn në mënyrë të pahijshme në përcaktimin e […]

On 13 Janar, 2017 With 0 Komente

Këta komandantë të politikës, të cilët u vetgraduan gjeneral, rrënuan ekonominë, arsimin dhe atdheun

Agim Vuniqi Janë vërejtur dobësi në kapacitetin e burrave, më pak të grave, ose shumë më pak për vetë-mashtrim, kur është në pyetje politika elitiste, […]

On 13 Janar, 2017 With 0 Komente

Shqipëria dridhet, qeveria krihet

Çerçiz Loloçi Nuk ka dyshim se dimri i sivjetëm është nga më të rëndët në 30 vjetët e fundit, por ndryshe nga herë tjetër shqiptarëve […]

On 13 Janar, 2017 With 0 Komente

Ramush Haradinaj akuzon drejtësinë franceze!

Seferina Serani Selenica I veshur “chick” me dy kontraste “ekstreme” përballë paraqitjes së tij zyrtare “elitare”, gjendej lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj në ditën e […]

On 13 Janar, 2017 With 0 Komente

A duhet të ndalohen lajmet e gënjeshtërta në mediet sociale?

Nga: Maximiliane Koschyk & Lewis Sanders   Shkencëtarët paralajmërojnë, politikanët ndalojnë, juristët e botës digjitale protestojnë – dhe rrjetet sociale nuk dinë kujt t’ia prishin […]

On 12 Janar, 2017 With 0 Komente

Thaçi e Veseli janë dy të kërkuarit e Gjykatës speciale

Presidenti Hashim Thaçi e kryeparlamentari Kadri Veseli janë vetëm dy nga figurat e elitës politike që janë nën hetime për krimet e para dhe pas […]

On 12 Janar, 2017 With 0 Komente

Kush kërkonte ta godiste Rugovën për së vdekuri, dhe të merrte timonin e LDK-së! (Video)

Kush kërkonte në emër të familjes Rugova, që presidenti historik të varrosjes thjesht me ceremoni familjare. Për herë të parë thuhet shkoqur se kush ishin […]

On 12 Janar, 2017 With 0 Komente

Artan Hoxha: Afera e CEZ? Janë dhe tre dosje të tjera. Paratë i përdorën për zgjedhjet e 2009-s. CEZ po hetonte vetë për miliona euro ryshfet të dhëna në kupolën qeverisëse të kohës

Në një intervistë për “TemA, gazetari investigativ Artan Hoxha shprehet se hetimi i aferës së “CEZ” mund të ndryshojë elitën politike në Shqipëri. Sipas tij, […]

On 12 Janar, 2017 With 0 Komente

Meda flet nga Franca për lirimin e Ramush Haradinajt (Video)

Këngëtari, Mehedin Përgjegjaj- Meda ka vizituar të parin e AAK-së, Ramush Haradinaj në Francë. Në një intervistë ekskluzive për “Indeksonline”, ai thotë se Haradinaj nuk […]

On 12 Janar, 2017 With 0 Komente

Universiteti publik, mund të ndihmojë në zbutjen e papunësisë

  Shkruan: Prof.Dr. Fadil Maloku Me përvojën e një eksploruesi social e politik, e padyshim edhe të një kërkuesi shkencor kam kuptuar se studentët tanë […]

On 12 Janar, 2017 With 0 Komente

Presidenti Rugova dhe ndihma ndaj shqiptarëve e Papa Gjon Pali II

Pjerin Ndoci Vdekja e Pesidentit largpamës Ibrahim Rrugova, asht ndër fatkeqësitë ma të mëdha jo, vetëm, për Popullin Shqiptar të krahinës së Kosovës, po, për […]

On 12 Janar, 2017 With 0 Komente

Zbulohen detaje të reja, se si u rrëzua nga pushteti Nexhat Daci (Video)

Në emisionin “Komiteti Qendror”  politologu Ramush Tahiri, ka folur për detajet e pa thëna deri më tani për shkarkimin e ish-kryetarit të Kuvendit të Kosovës, […]

On 12 Janar, 2017 With 0 Komente

Haradinaj: Nuk ka si ndodhë ekstradimi. Unë jam i Kosovës. Ata që morën pjesë në këtë lojë do të dalin të turpëruar! (Video)

Një gjykatë e apelit në Francë liroi me kusht ish kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, por tha se ai duhet të qëndrojë në Francë deri […]

On 12 Janar, 2017 With 0 Komente

Ja prapaskenat se si u bë Ramush Haradinaj kryeministër në vitin 2004 (Video)

Në emisionin “Komiteti Qendror” – politologu Ramush Tahiri, ka folur për prapaskenat e emërimit të kreut të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, si kryeministër i […]

On 12 Janar, 2017 With 0 Komente

Nuk e kemi të nesërmen të mirë, nëse rrimë duke bërë sehir?!…

Nga Skënder MULLIQI Kurrë deri më sot strukturat më të larta të shtetit nuk u interesuan për rininë tonë. Nuk u interesuan ku janë dhe […]

On 12 Janar, 2017 With 0 Komente

Bashkimi bënë fuqinë

  Gani Qarri Majkëll O`Rell, ish avokati i z. Haradinaj,me rastin e ftesës së dytë për rigjykim në Gjykatën e Hagës, përmes një komunikate,pati deklaruar […]

On 12 Janar, 2017 With 0 Komente

Ambasadori Uoker, propozohet të shpallet “Hero i Kosovës” dhe të varroset pranë Rugovës!

Një propozim i jashtëzakonshëm është bërë për të nderuar ish ambasadorin amerikan në OSBE, Uilliam Uoker, i cili u bë i njohur, dhe thuja vendimtar […]

On 12 Janar, 2017 With 0 Komente

Ja si makineria propagandistike serbo-ruse, sulmon organizatën Rrënjët Shqiptare në Nju Jork

Presidenti i shoqatës shqiptare në Amerikë, “Albanian Roots”, Marko Kepi është sulmuar nga aktorë serb dhe gazetar rus, duke e quajtur terrorist dhe çka jo, […]

Faqja 6 nga 6« E Para...456

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>