On 21 Prill, 2017 With 0 Komente

Kadri Veseli nuk mundet ta procedojë Demarkacionin, vetëm Qeveria mund ta bëjë

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, nuk ka edhe aq kompetenca sa i përket procedimit të demarkacionit. Kështu vlerësojnë analistët politik, deklaratën […]

On 21 Prill, 2017 With 0 Komente

Brukseli-Greqisë: Mblidhe mendjen se ka ende 696 fshatra shqiptarë që flasin shqip

KRYEQYTETI E BE-së BRUKSELI I TERHEQ VESHET GREQISË DUKE I THËNË: MBLIDHE MENDJEN SE KE ENDE 696 FSHATRA SHQIPTARË QË FLASIN SHQIP  Rrënjët shqiptare në […]

On 21 Prill, 2017 With 0 Komente

Ajeti: Ti Xhavit Haliti paske qenë më shka se shkau në luftë

Ky është postimi i plotë i Avni Ajetit në Facebook Zona B Xhavit Haliti 22 .12 .2015 Ku thuhet se me vitin 2000 A. A […]

On 21 Prill, 2017 With 0 Komente

Kadri Veseli prapa shpindës së Mustafës, përgatit befasin për demarkacionin

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar një bisedë telefonike me Zëvendës/Ndihmës Sekretarin e SHBA-së, Hoyt Brian Yee, ku kanë diskutuar […]

On 21 Prill, 2017 With 0 Komente

Festa e rrallë shqiptare në 5 kështjella, kremtohet fitorja e Skënderbeut

“Foleja e Shqiponjave” fton popullsinë e Çamërisë t’i bashkohet festës. Arbëreshët vijnë gjithashtu në Shqipëri për të manifestuar bashkë me shqiptarët në kështjellat shqiptare, të […]

On 21 Prill, 2017 With 0 Komente

Rebelimi ndaj tiranëve asht bindje ndaj Zotit

Nga Ilir Seci Festa e Pashkëve asht nji nga festat ma të rëndësishme Hebraike, sepse “Pesach” si thuhet në hebraisht, asht dita me përkujtue lirimin […]

On 21 Prill, 2017 With 0 Komente

Loja e pistë e bashkimit dhe krijimit të Jugosllavisë së Re!

Prof. Asoc. Dr. Enver Bytyçi Oponioni publik është ballafaquar këto ditë me dy teza-projekte sa i përket rajonit, Kosovës dhe Shqipërisë. Njëra u lansua në […]

On 21 Prill, 2017 With 0 Komente

Lufta e III evropiane në prag

Haki Bunjaku Veç sa nuk ka shpërthye, lajmëron inxhja Kumri 1. Shqipëria (Edvin Rama), tmerri i BE-së, kërcënon Brukselin: Na jep anëtarësimin ose përgaditu për […]

On 21 Prill, 2017 With 0 Komente

Pse Shqipëria është edhe sot në këtë krizë të thellë?!

Nga Skënder S.KAPITI   Shqipëria është në krizë.Krizë do të thotë anarki, paqëndrueshmëri, pasiguri, paligjshmëri, mosbesim, mosshpresë , rrëmujë apo kaos e që mund ta […]

On 21 Prill, 2017 With 0 Komente

CIA zbulon raportet topsekrete: Ja dashnoret e Enver Hoxhës

Deklasifikimi i një numri dokumentesh sekrete të CIA-s kohët e fundit, sjell në përmasa më reale figurën e Enver Hoxhës. Sipas dokumenteve të CIA-s kur […]

On 21 Prill, 2017 With 0 Komente

Isufi, rritja e Malit të Zi e shpjegon tkurrjen e Kosovës (Video)

Profesori i Gjeografisë, Florim Isufi ka dëshmuar se kufiri Kosovë-Mali i Zi, është në Çakorr. Ai ka thënë se përveç fakteve të publikuara ditën e […]

On 20 Prill, 2017 With 0 Komente

Baton babai yt do t’kish thanë mos rrej bre…

Çun Lajqi Baton Haxhiu, ta kam njoftë mirë babën Fazli Qelin (kështu e thërrisnim neve) dhe pavarësisht mendimeve shumë negative e kontradiktore të njerëzve për […]

On 20 Prill, 2017 With 0 Komente

Shqipëria me tre lobingje në Washington

Nga Frank Shkreli Në të vërtetë nuk është Shqipëria që ka tre lobingje në Washington, por, sipas të dhënave në median shqiptare, janë tre partitë […]

On 20 Prill, 2017 With 0 Komente

Ahmeti e Kurti nuk kanë folur pas fjalimit në Kuvend

​Shpend Ahmeti, kryetar i Prishtinës nga Lëvizja Vetëvendosje ka thënë se në baza ditore flet me ish-kryetarin e kësaj partie, Albin Kurti. Po ka pranuar […]

On 20 Prill, 2017 With 0 Komente

Një ‘Letër për njerëzimin’ nga filozofi Koert van Mensvoort

Filozofi holandez, Koert van Mensvoort, themelues i “Next Nature Network” dhe profesor në Universitetin e Teknologjisë në Eindhoven, ka shkruar një “Letër për Njerëzimin” në […]

On 20 Prill, 2017 With 0 Komente

Ekskluzive: 16 deputetë të LDK-së kundër demarkacionit! Isa Mustafa po e humb kontrollin ndaj deputetëve të partisë

Sa më shumë që Isa Mustafa po e shtyen dërgimin në Kuvend të çështjes së demarkacionit, aq më shumë po dobësohet përkrahja ndaj tij dhe […]

On 20 Prill, 2017 With 0 Komente

FJALA IME NË ÇADRËN E PROTESTËS NË TIRANË

REXHEP SHAHU  Unë kam ardhë këtu për Rexhepin, për veten time. Nuk kam ardhë për asnjërin, as për kryeministrin e nesërm. Unë u kam quajtë […]

On 19 Prill, 2017 With 0 Komente

Terrorizmi “Ante-Portal”!

Shkruan: Nehat Hyseni Diskursit aktual të politikbërjes së shqiptarve në Luginë të Preshevës, Maqedoni, Kosovë e Shqipëri, që karakterizohet me luhatje e jostabilitet të theksuar, […]

On 19 Prill, 2017 With 0 Komente

Në vëmendje të gjendjesë në Kosovë shoqatat bamirëse dhe qeveritarët e Kosovës

  Nga  Abas Fejzullahi ARTON PRENAJ E GËZOFSH SHTËPINË DHURATË NGA SHOQATA HUMANITARE „SALIH ÇEKAJ“ NË ZVICËR „BAMIRËSIA ËSHTË THASARI I VETEM, I CILI SHTOHET DUKE […]

On 19 Prill, 2017 With 0 Komente

Tërnava: Ish udhëheqës të SHIK-ut do ta bëjnë të pamundurën ta destabilizojnë Kosovën

  Eksperti i sigurisë Hajrullah Tërnava, në bisedë për gazetën SHQIPTARI.eu, flet për situatën aktuale në vend, për ndikimet në siguri, por edhe për rreziqet […]

Faqja 6 nga 6« E Para...456

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>