On 18 Shtator, 2017 With 0 Komente

Jakup Krasniqi zbulon se dhuna politike, vrasjet, arrestimet dhe izolimet u urdhëruan nga Hashim Thaçi dhe Kadri Veseli!

Jakup Krasniqi zbulon se dhuna politike, vrasjet, arrestimet dhe izolimet u urdhëruan nga Hashim Thaçi dhe Kadri Veseli! “Ju atëherë (gjatë luftës) e përdoret forcën […]

On 18 Shtator, 2017 With 0 Komente

Si po e destabilizon Serbia Luginën e Preshevës?

Shkruan: Nehat Hyseni Lugina e Preshevës është në zor të madh dhe në gjendje alarmante nga agresiviteti shtetëror i Qeverisë së Serbisë dhe nga kryeministrja […]

On 17 Shtator, 2017 With 0 Komente

Rrëfim prekës i luftëtarit të UÇK-së: “A është babai im gjallë? Dua ta shoh me sytë e mi!”

Rrëfim mjaft emocionues i luftëtarit të UÇK-së, Agronit, i cili përmes kësaj rrëfënje na përfshinë në pikënisjen e tij për çlirim. Me shumë kënaqësi e dhimbje […]

On 17 Shtator, 2017 With 0 Komente

Ramush Haradinaj, papagajt e Hashim Brojës po këqyrin me të djegë me Rikalon! Shkarkoje

  Driton Tali Ramush hiqe Rikalon mos u tut se Vuçiqi e zëvendëson me tjetër kë saora, e qeveria jote nuk bie. Dhe leji kopallat […]

On 17 Shtator, 2017 With 0 Komente

Kelmendi: Gani Thaçi dhe paratë e vjedhura nga fondet e luftës (Video)

Për ata që nuk e din ky dokumentar ju tregon për historinë dhe milionat e Hashim Thaçit dhe familjarve dhe vëllaut ti Gani Thaçit.

On 17 Shtator, 2017 With 0 Komente

La Martini: Lufta e Skënderbeut ishte së pari kombëtare, i bëri ballë Anadollit kur po kërcënonte gjithë Europën

Seferina Serani “I vetmi njeri që mund t’i bënte ballë dhe që i bëri ballë Anadollit kur po kërcënonte gjithë Europën ishte Skënderbeu. Vërtet krishterimi […]

On 17 Shtator, 2017 With 0 Komente

Hapja dosjeve dhe ligji i lustracionit do të spastronin këtë skenë politike të kontaminuar?!

Nga Skënder MULLIQI Nuk duhet lëshuar rasti që kuvendarët e kësaj legjislature të bien ligje te rëndësishme për shtetin siç është Ligji i Lustracionit dhe […]

On 17 Shtator, 2017 With 1 Koment

Nuk luftohet islami agresiv në aleancë me serbët

Gani MEHMETAJ Të frustruar nga islami agresivë që përdhosi qytete shqiptare, të pafuqishëm ta orientojnë si duhet shtetin e tyre që është bërë vasal i […]

On 17 Shtator, 2017 With 0 Komente

Çështja Prek Cali/ Rama: Kur e kujtoja në Amarcord ku ishin vajmedetët?

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish sot përmes një postimi në facebook për akuzat që i janë bërë për shembjen e banesës së Prek Calit, […]

On 17 Shtator, 2017 With 0 Komente

Sfidat e Qeverisë Haradinaj dhe perspektiva e dyshimtë e koalicionit PANA-“Lista Srpska”

Shkruan: Nehat Hyseni Kryeministri Ramush Haradinaj dhe qeveria e tij, si rezultat i Koalicionit PANA-“Lista Srpska”, do të mbahen në mend për mbështetjen minimale nga […]

On 17 Shtator, 2017 With 0 Komente

Komiteti Ndërkombëtarë për të Drejtat dhe Liritë e Njeriut në Maqedoni cenohet nga organet shtetërore!!!

Shkruan: Asllan Dibrani Shkas për ta shkruar këtë artikull më nxiti këto ditë rasti i Komitetit Ndërkombëtarë për të Drejtat dhe Liritë e Njeriut në […]

On 17 Shtator, 2017 With 0 Komente

Kush janë patriotë trimat si Prek Cali që e refuzuan stalinizmin dhe titizmin apo Mehmet Shehu që i vrau për stalinizëm dhe titizëm

Pse, Mehmet Shehu me partizanet e tij, që vrau gjermanë dhe italianë pushtues, dhe i vrau vërtet, ka pasur të drejtë që pas lufte, të […]

On 17 Shtator, 2017 With 0 Komente

VRITET EDHE NJËHERË PREKË CALI – PRIJËSI I MALEVE DHE PIRAMIDA E KUFIRIT SHQIPTAR

  Nga Frank Shkreli Për disa vite tashti, ishte shtëpia e At Gjergj Fishtës që ka tërhequr vëmendjen, e shpallur si monument kulture, por i […]

On 16 Shtator, 2017 With 0 Komente

Edhe Sali Berisha si Fatos Nano u zgjodh nga Ramiz Alia dhe Nexhmije Hoxha

Sot, në një aktivitet shkencor me rastin e 10 vjetorit të vdekjes së Atë Zef Pllumit, pas disa kumtesave mjaft interesante, u promovua edhe vepra […]

On 16 Shtator, 2017 With 0 Komente

Sa afër dhe largë janë shqiptarët nëpër botë?

  Nga Jahja Lluka Duke ditur që numri i bashkatdhetarëve jashtë trojeve shqiptare është tejet i madh, qeveria e Republikës së Kosovës duhet që ta […]

On 16 Shtator, 2017 With 0 Komente

Tim Shkupi kundër Zaevit me socialistët e tij në Tetovë, përkrahë Billin e Besës

Se zgjedhjet lokale në Maqedoni janë afër, po aq janë afër kryetarët e katundeve të partive shqiptare BDI, ALEANCA dhe PDSH me trikat e Zoran […]

On 16 Shtator, 2017 With 0 Komente

Me deputetët e rinj, me Vjosa Osmanin dhe Anton Qunin po fillon rrugëtimi i një LDK-je të fuqishme

  Shkruan: Saim Tahiraj Zhvillimet politike në Kosovë , që nga formimi i institucioneve të vendit, si në parlament dhe qeveri, nxorën në sipërfaqe shumë […]

On 15 Shtator, 2017 With 0 Komente

Vajzat shqiptare detyrohen me dhunë nga prindërit të regjistrohen në medrese!

Kah po shkojme? Secili shqiptar qe jeton ne Maqedoni, do te duhej t’ia bente vetes kete pyetje. Kah po shkojme? A ka nevoje qe shoqeria […]

On 15 Shtator, 2017 With 0 Komente

Zbulohet Urdhri kriminal i Ruçit për masakrën e 2 prillit: Goditini ashpër me qitës të përgatitur në lartësi

Emërimi i Gramoz Ruçit si kryetar i Kuvendit ka hasur shumë debate në opinionin publik për shkak të kaluarës së karrierës së tij në kohën […]

On 15 Shtator, 2017 With 0 Komente

Intervistohen dëshmitarët për dhunë në lagjen Dardania nga ministri serb Rikallo

Dëshmitarë nga lagja “Dardania” e Prishtinës janë ftuar për t’u intervistuar sot nga Njësia për Krime Lufte e Policisë së Kosovës për rastin Rikallo, ka […]

Faqja 3 nga 6« E Para...234...E Fundit »

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...