On 23 Korrik, 2017 With 0 Komente

Kryeministri Mustafa me Facebook kërkon zbardhjen e vrasjes së Shaban Manajt

Shef i Qeverisë në largim, Isa Mustafa, ka kërkuar të zbardhet vrasja e ish-zyrtarit të LDK’së, Shaban Manajt, i vrarë para 17 viteve në Istog. […]

On 23 Korrik, 2017 With 0 Komente

“Isa Mustafa, i dëshpëruar, plot inat, Kali i Trojes në LDK! Hyre me puç! Tani po e sheh fundin tënd politik”

  Kurre nuk tregoi se si u shkri Dardania Bank, kah shkoi, ku mbeti?! Nuk foli as për fluturimet private për në Itali. Renia e turpshme […]

On 23 Korrik, 2017 With 0 Komente

Dardan Molliqaj: PDK duhet ta kuptojë që kriminelët nuk do të mund t’i ikin drejtësisë

Dardan Molliqaj PDK-ja e ka kuptuar tashmë që do të mbetet në opozitë, prandaj kanë filluar të sillen si të tillë. Por, ata duhet ta […]

On 23 Korrik, 2017 With 0 Komente

Isa Mustafa nuk nxjerr para nga xhepi për shërimin e Bokoshit, e jep të shtetit

Ish-Kryeministri në Ekzil, Bujar Bukoshi është duke u shëruar prej një sëmundje të rëndë. Së fundmi, Isa Mustafa ka ndarë mjete të Qeverisë për shërimin […]

On 23 Korrik, 2017 With 0 Komente

A pritet të kërkohet dorëheqja e Isa Mustafës në mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së?

Lidhja Demokratike e Kosovës e ka thirrur Këshillin e Përgjithshëm që të mblidhet të martën e javës së ardhshme. Mësohet se në rënd të ditës […]

On 23 Korrik, 2017 With 0 Komente

PDK: Ja si funksionon banda e mollotovit, Shpend Ahmeti i pagoi me 3 milionë euro

Partia Demokratike e Kosovës, dega në Prishtinë, ka ngritur shqetësime për mbushjen e Komunës së Prishtinës me militantë të Lëvizjes Vetëvendosje, “që si të punësuar […]

On 23 Korrik, 2017 With 0 Komente

Z. Mustafa a e kryejte misionin apo duhet ta zbresësh LDK-në në 7, 8, 10%?

I nderuari Kryeministër në detyrë Zt. Isa Mustafa, Ata dy individë, që ju po i quani ‘matrapazë’, janë po ata dy individë që juve personalisht […]

On 23 Korrik, 2017 With 0 Komente

Pinjollët e titistëve, matrapazë që duan ti shpallin të gjithë UDB-ash!

Driton Tali Ju pinjollët e familjeve titiste, a e keni marrë për detyrë me e relativizu UDB-në deri në skajshmëri (duke i akuzuar të gjithë […]

On 23 Korrik, 2017 With 0 Komente

17 Vjet nga vrasja e Shaban Manajt, masakrimi dhe djegia e trupit tij

Sot, plot 17 vite nga një vrasje me motive politike. Vrasja, masakrimi dhe djegia e trupit të pajetë të kryefamiljarit tonë, Shaban Manajt është vrasja […]

On 23 Korrik, 2017 With 0 Komente

Makineria e partive-banda bluan non-stop, pandërprerë zhvatje, haraç, hajni zyrtare

    Ideja e hedhur për një qeveri gjithëpërfshirëse, e thënë nga kushdoqoftë, është ide e SHIK-ut terrorist, që ka për qëllim mbajtjen e PDK-së në […]

On 23 Korrik, 2017 With 0 Komente

 Vazhdimësia e Lidhjes së Prizrenit

Gani Mehmetaj: (Kujtime 16) Formimi i LDK-së bëri jehonë më të madhe sesa që e priti optimisti më i thekur. Mbizotëro një eufori e jashtëzakonshme. […]

On 22 Korrik, 2017 With 0 Komente

PAN-i merr një deputet, i humb dy!

Kandidati për kryeministër nga koalicioni LAA, Avdullah Hoti sonte në mbrëmje ka qëndruar në Prizren. ​ Ai është takuar me Rasim Demirin, kryetari i partisë […]

On 22 Korrik, 2017 With 0 Komente

Ngrehuni, o shqipëtarë, T’i shtypim këta zuzarë!

Nga Frank Shkreli “Jeta është e shkurtër e studimi është i lodhshëm, njeriu është përtac nga mendja, publiku është i durueshëm dhe perdja është e […]

On 22 Korrik, 2017 With 0 Komente

572 vjet më parë beteja e Torviollit ku Skëndërbeu vrau 22 mijë ushtarë osmanë

29 qershor 1444 – Beteja e Torviollit – Skënderbeu mposht një forcë osmane në fushën e Torviollit – e njohur edhe si Beteja e Dibrës […]

On 22 Korrik, 2017 With 0 Komente

Shpotia pikante me zgjedhjet në PD: “Votova në katër qendra votimi dhe nuk pashë asnjë parregullësi”

Gazetari Lutfi Dervishi ka bërë një ironi therëse për zgjedhjet që u mbajtën këtë të shtunë për kryetarin e Partisë Demokratike. Pasi kryetari i Komisionit […]

On 22 Korrik, 2017 With 0 Komente

Raporti ushtarak i gjermanit që thyen mitet e shqiptarëve për trimëri e patriotizëm: Më turq se turqit, luftëtarë të bandave…! (Foto)

Studiuesi Robert Elsie, në faqen e tij ka publikuar fotografi të rralla, gjatë rekrutimit të shqiptarëve për divizionin e ashtuquajtur SS Skënderbeu. Në këtë koleksion […]

On 22 Korrik, 2017 With 0 Komente

Adem Grabovci harron pronton, abuzimet, paraqitet si hero!

Ish-shefi i Grupit parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Adem Grabovci, thotë se ai nuk ka kursyer asgjë nga vetja dhe familja e tij për […]

On 22 Korrik, 2017 With 0 Komente

LDK dhe Vetëvendosje “pajtohen” për Kryeministrin, në fokus harmonizimi i programeve

Procesi i negocimit në mes LVV-së dhe LDK-së nuk është aspak i lehtë, për shkak të divergjencave politike dhe ideologjike të ndryshme që kanë ndërmjet […]

On 22 Korrik, 2017 With 0 Komente

KUR DARDAN GASHI BËNTEMASAKRIMIN NATYROR NË DEÇAN

Çoroditje e qëllimtë e një ministri Arif Molliqi Të gjithë e njohin Dardan Gashin. Edhe shokët e tij që përpara tij krekosen…. E njohin si […]

On 22 Korrik, 2017 With 0 Komente

Ekskluzive/Bashkim Dakaj: Ti Adem Demaçi, Ramiz Lladrovci dhe Elmi Zeka ma vratë vëllain, Prokuroria duhet ti hetojë

Letra 2 e hapur, Adem Demaçit, Ramiz Lladrovcit dhe Elmi Zekës nga unë Bashkim Dakaj vëllai i Mirush Dakajt, Komandant ‘Korbit’. Me 11 shtator të […]

Faqja 3 nga 6« E Para...234...E Fundit »

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>