On 21 Prill, 2017 With 0 Komente

Lufta e III evropiane në prag

Haki Bunjaku Veç sa nuk ka shpërthye, lajmëron inxhja Kumri 1. Shqipëria (Edvin Rama), tmerri i BE-së, kërcënon Brukselin: Na jep anëtarësimin ose përgaditu për […]

On 21 Prill, 2017 With 0 Komente

Pse Shqipëria është edhe sot në këtë krizë të thellë?!

Nga Skënder S.KAPITI   Shqipëria është në krizë.Krizë do të thotë anarki, paqëndrueshmëri, pasiguri, paligjshmëri, mosbesim, mosshpresë , rrëmujë apo kaos e që mund ta […]

On 21 Prill, 2017 With 0 Komente

CIA zbulon raportet topsekrete: Ja dashnoret e Enver Hoxhës

Deklasifikimi i një numri dokumentesh sekrete të CIA-s kohët e fundit, sjell në përmasa më reale figurën e Enver Hoxhës. Sipas dokumenteve të CIA-s kur […]

On 21 Prill, 2017 With 0 Komente

Isufi, rritja e Malit të Zi e shpjegon tkurrjen e Kosovës (Video)

Profesori i Gjeografisë, Florim Isufi ka dëshmuar se kufiri Kosovë-Mali i Zi, është në Çakorr. Ai ka thënë se përveç fakteve të publikuara ditën e […]

On 20 Prill, 2017 With 0 Komente

Baton babai yt do t’kish thanë mos rrej bre…

Çun Lajqi Baton Haxhiu, ta kam njoftë mirë babën Fazli Qelin (kështu e thërrisnim neve) dhe pavarësisht mendimeve shumë negative e kontradiktore të njerëzve për […]

On 20 Prill, 2017 With 0 Komente

Shqipëria me tre lobingje në Washington

Nga Frank Shkreli Në të vërtetë nuk është Shqipëria që ka tre lobingje në Washington, por, sipas të dhënave në median shqiptare, janë tre partitë […]

On 20 Prill, 2017 With 0 Komente

Ahmeti e Kurti nuk kanë folur pas fjalimit në Kuvend

​Shpend Ahmeti, kryetar i Prishtinës nga Lëvizja Vetëvendosje ka thënë se në baza ditore flet me ish-kryetarin e kësaj partie, Albin Kurti. Po ka pranuar […]

On 20 Prill, 2017 With 0 Komente

Një ‘Letër për njerëzimin’ nga filozofi Koert van Mensvoort

Filozofi holandez, Koert van Mensvoort, themelues i “Next Nature Network” dhe profesor në Universitetin e Teknologjisë në Eindhoven, ka shkruar një “Letër për Njerëzimin” në […]

On 20 Prill, 2017 With 0 Komente

Ekskluzive: 16 deputetë të LDK-së kundër demarkacionit! Isa Mustafa po e humb kontrollin ndaj deputetëve të partisë

Sa më shumë që Isa Mustafa po e shtyen dërgimin në Kuvend të çështjes së demarkacionit, aq më shumë po dobësohet përkrahja ndaj tij dhe […]

On 20 Prill, 2017 With 0 Komente

FJALA IME NË ÇADRËN E PROTESTËS NË TIRANË

REXHEP SHAHU  Unë kam ardhë këtu për Rexhepin, për veten time. Nuk kam ardhë për asnjërin, as për kryeministrin e nesërm. Unë u kam quajtë […]

On 19 Prill, 2017 With 0 Komente

Terrorizmi “Ante-Portal”!

Shkruan: Nehat Hyseni Diskursit aktual të politikbërjes së shqiptarve në Luginë të Preshevës, Maqedoni, Kosovë e Shqipëri, që karakterizohet me luhatje e jostabilitet të theksuar, […]

On 19 Prill, 2017 With 0 Komente

Në vëmendje të gjendjesë në Kosovë shoqatat bamirëse dhe qeveritarët e Kosovës

  Nga  Abas Fejzullahi ARTON PRENAJ E GËZOFSH SHTËPINË DHURATË NGA SHOQATA HUMANITARE „SALIH ÇEKAJ“ NË ZVICËR „BAMIRËSIA ËSHTË THASARI I VETEM, I CILI SHTOHET DUKE […]

On 19 Prill, 2017 With 0 Komente

Tërnava: Ish udhëheqës të SHIK-ut do ta bëjnë të pamundurën ta destabilizojnë Kosovën

  Eksperti i sigurisë Hajrullah Tërnava, në bisedë për gazetën SHQIPTARI.eu, flet për situatën aktuale në vend, për ndikimet në siguri, por edhe për rreziqet […]

On 19 Prill, 2017 With 0 Komente

Rënia e heronjve të Koshares Sali Çeku, Agim Ramadani…

In MEMORIAM Në nderim të veprës së Dëshmorit të lirisë – HEROIT TË KOSOVËS – Sali Çeku VETERANI dhe të ë veteranëve të Luftës së […]

On 19 Prill, 2017 With 0 Komente

Pasuria e Kosovës është në “offshore” firmat e dynjasë

Driton Tali  Sot Albini me fjalim e paska rrok dhjetshen (jackpot’in)!!! Paska fol sikurse unë me ia pas shkru fjalimin. Moti jam t’u ju thënë […]

On 19 Prill, 2017 With 0 Komente

Raportimi për situatat e ndjeshme dhe etika mediale

  Nga ARIF EJUPI   Nga Musa Sabedini – Rasti i Astrit Deharit, Hamdi Sopës, Dino Hasanajt dhe disa raste të tjera të ndjeshme, kanë shtruar […]

On 19 Prill, 2017 With 0 Komente

Mugoshët dhe popoviçët e rinj tradhtuan luftën, i filluan ekzekutimet politike

Vunë në zbatim strategjin e njohur bolshevike: pastrim kokash të mëdha që nesër rruga drejt pushtetit të jetë pa pengesa. Dhe kjo ndodhi, filloi me […]

On 19 Prill, 2017 With 0 Komente

A është Edi Rama, një manipulant ordiner, apo një orakull fascinant?!

 (Bashkimi kombëtar, do ndodhë: jo shkaku i Edi Ramës, por shkaku i disa shkaqeve dhe nevojave; historike, politike, ekonomike, etj.) Shkruan: Fadil Maloku Edi Rama, […]

On 19 Prill, 2017 With 0 Komente

Sali Çekaj: Serbia me turp do ta lëshoj Kosovën (Video)

“Me luftë, me paqë  Kosova është e jona” Heroi im Sali Çekaj – VETERANI Sali Çekaj, Intervista e fundit, me Rexhep Shahun Tropojë 1998 Sot […]

On 19 Prill, 2017 With 0 Komente

Ekskluzive: Salih Çekaj godiste Bujar Bukoshin dhe LPK-në për mashtrime dhe përvetësime (Video)

Sefedin Krasniqi Dëgjojeni Salih Çekajn sesi e godet ish kryeministrin Bujar Bukoshin dhe LPK-në, e që kjo e fundit aksionet e tij, të Saliut, Zahir […]

Faqja 2 nga 6123...E Fundit »

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>