On 24 Korrik, 2017 With 0 Komente

Kisha politike e kriminelit Milosheviç dhe Tyrbja e Sulltan Muratit

Gani Mehmetaj Kisha serbe në qendrën universitare të Prishtinës është veja e qyqes që do të na rri mbi kokë si bombë e kurdisur, sa […]

On 24 Korrik, 2017 With 0 Komente

Lojërat partizane “Enver Hoxha-Fadil Hoxha”

Gani Mehmetaj (Kujtime 17)   Lufta “Nacionalçlirimtare” në Jugosllavi e në Shqipëri ishte luftë kriminale. Për katër muaj “çlirimi” partizanët serbo-malazezë në Kosovë vranë pesëdhjetë […]

On 24 Korrik, 2017 With 0 Komente

Fakte që ndoshta nuk i keni ditur për Skënderbeun

Gjergj Kastrioti Skendërbeu është heroi kombëtar i shqiptarëve, si dhe figura më e njohur shqiptare në botë. Skendërbeu ishte djali më i vogël i Gjon […]

On 23 Korrik, 2017 With 0 Komente

Moikom Zeqo, edhe me teza psikiatrike argumenton se Mustafa Nano, ka sharruar psiqikisht, andaj fyen edhe Skenderbeun

Nga Moikom Zeqo Sipas Jungut, sharjet tregojnë nivel të mangët mendor të sharësit Ishte kërkesa e mirësjellshme, pra dhe e parezistueshme e miqve, që më […]

On 23 Korrik, 2017 With 0 Komente

Turqia e Erdoganit, a mundet akoma të shpëtohet?

Sherif Ramabaja   Në mediat gjermane me të madhe është  duke u trajtuar ndërrimi i kursit të politikës shtetërore në raport me Turqinë. Shfaqen mendime se […]

On 23 Korrik, 2017 With 0 Komente

Ekskluzive: Gjykata speciale nuk i arreston komandantët para gjysmës së dytë të gushtit! Specialja i gjykon edhe krimet e serbëve!

  Si duket disa të dyshuar për krimet e kryera në Kosovë, vrasjet politike edhe për një kohë do të jenë të lirë. Burime të […]

On 23 Korrik, 2017 With 0 Komente

Dija, guximi dhe lidershipi për vendimmarrjen për Arkitekturën e Xhamisë

Debati për projektin e Xhamisë Qendrore në Prishtinë ka nxjerrë në sipërfaqe edhe mungesën e lidershipit të krerëve të institucioneve lokale dhe qendrore të Kosovës […]

On 23 Korrik, 2017 With 0 Komente

Kimete Berisha: Xhamia e madhe të ndërtohet n’hapësirë gjelbërimi! Zoti është në zemër, e jo në qendër të qyteti

Kimete Berisha Pyetje vetëm për imamë dhe shkollarë myslimanë! 1. Vogëlsia ime, nuk e kupton, prandaj me sinqeritetin më të madh po ju pyes: Pse […]

On 23 Korrik, 2017 With 0 Komente

Imz. Nikollë Kaçorri ka hyrë në historinë e shqiptarizmit si një nga figurat më permanente të lëvizjes sonë kombëtare

  Shkruan: Lekë MRIJAJ (Si çdo ngjarje tjetër edhe kjo ngjarje historike ka protagonistët e saj të cilët me plotë idealizëm, mund e sakrificë të […]

On 23 Korrik, 2017 With 0 Komente

Qëndrimet mediatike të disfatistëve kontribuan në fitoren e thellë të Lul Bashës

Izet Duraku  Të njejtat televizione që favorizuan humbjen e PD-s, vunë kujën kur humbja e saj u vërtetua më 25 qershor. Nuk munguan as kambanat […]

On 23 Korrik, 2017 With 0 Komente

Isa Mustafa rrëfe ku mbetën pesë milionë euro të “Dardania Bankës”, cilës familje mafioze italiane ia shitët!?

Isa Mustafa sot ka heshtur, në politikë dhe në Facebook. Ai kaloi në një sulm të ashpër duke e goditur Astrit Haraqin ish ministër, dhe […]

On 23 Korrik, 2017 With 0 Komente

Haki Abazi: Momenti kërkon krijimin e një qeverie të unitetit nacional

Analisti  politik  Haki Abazi,  është shprehur pesimist sa i përket formimit të institucioneve të Kosovës. I pyetur nga ‘GazetaBlic, se kush ka më shumë gjasa […]

On 23 Korrik, 2017 With 0 Komente

Kështu foli Jozefina

Nga Pëllumb Lamaj Ndodhesha me leje ne Shqiperi, dhe prej dy ditesh endesha Tiranes ne kerkim te ndonje materiali qe do te me ndihmonte per […]

On 23 Korrik, 2017 With 0 Komente

Kryeministri Mustafa me Facebook kërkon zbardhjen e vrasjes së Shaban Manajt

Shef i Qeverisë në largim, Isa Mustafa, ka kërkuar të zbardhet vrasja e ish-zyrtarit të LDK’së, Shaban Manajt, i vrarë para 17 viteve në Istog. […]

On 23 Korrik, 2017 With 0 Komente

“Isa Mustafa, i dëshpëruar, plot inat, Kali i Trojes në LDK! Hyre me puç! Tani po e sheh fundin tënd politik”

  Kurre nuk tregoi se si u shkri Dardania Bank, kah shkoi, ku mbeti?! Nuk foli as për fluturimet private për në Itali. Renia e turpshme […]

On 23 Korrik, 2017 With 0 Komente

Dardan Molliqaj: PDK duhet ta kuptojë që kriminelët nuk do të mund t’i ikin drejtësisë

Dardan Molliqaj PDK-ja e ka kuptuar tashmë që do të mbetet në opozitë, prandaj kanë filluar të sillen si të tillë. Por, ata duhet ta […]

On 23 Korrik, 2017 With 0 Komente

Isa Mustafa nuk nxjerr para nga xhepi për shërimin e Bokoshit, e jep të shtetit

Ish-Kryeministri në Ekzil, Bujar Bukoshi është duke u shëruar prej një sëmundje të rëndë. Së fundmi, Isa Mustafa ka ndarë mjete të Qeverisë për shërimin […]

On 23 Korrik, 2017 With 0 Komente

A pritet të kërkohet dorëheqja e Isa Mustafës në mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së?

Lidhja Demokratike e Kosovës e ka thirrur Këshillin e Përgjithshëm që të mblidhet të martën e javës së ardhshme. Mësohet se në rënd të ditës […]

On 23 Korrik, 2017 With 0 Komente

PDK: Ja si funksionon banda e mollotovit, Shpend Ahmeti i pagoi me 3 milionë euro

Partia Demokratike e Kosovës, dega në Prishtinë, ka ngritur shqetësime për mbushjen e Komunës së Prishtinës me militantë të Lëvizjes Vetëvendosje, “që si të punësuar […]

On 23 Korrik, 2017 With 0 Komente

Z. Mustafa a e kryejte misionin apo duhet ta zbresësh LDK-në në 7, 8, 10%?

I nderuari Kryeministër në detyrë Zt. Isa Mustafa, Ata dy individë, që ju po i quani ‘matrapazë’, janë po ata dy individë që juve personalisht […]

Faqja 2 nga 6123...E Fundit »

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...