On 13 Shkurt, 2017 With 0 Komente

Revista Drini: Shefqet Krasniqi nuk ka qenë në UÇK

Revista Drini sjell fakte se Shefqet Krasniqi nuk ka qenë pjesë e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës… Nje nga kleriket myslymane me te njohur ne Kosove […]

On 13 Shkurt, 2017 With 0 Komente

Çfarë thanë në polici Haraqija, Pacolli, Ejupi, Osmani… (VIDEO)

Në RTV Dukagjini është transmetuar pjesa e dytë e dokumentarit “Njëmbëdhjetë Thikat”, kushtuar vdekjes misterioze të Dino Asanajt, ish-Shefit të Agjencisë Kosovare të Privatizimit. Në […]

On 13 Shkurt, 2017 With 0 Komente

Ekskluzive: Ja mesazhet e shkëmbyera nga gruaja e Dino Asanajt, Adelina Reçi me sekserët (Video)

Sonte në RTV Dukagjini është transmetuar pjesa e dytë e dokumentarit “Njëmbëdhjetë Thikat”, kushtuar vdekjes misterioze të Dino Asanajt, ish-Shefit të Agjencisë Kosovare të Privatizimit. […]

On 12 Shkurt, 2017 With 0 Komente

Nuk jemi në kohën e Xhordano Brunos, por, të Steve Jobs-it!

Fadil Maloku Logjika e linçimit, ndjekjes, persekutimit, pastaj, margjinalizimit dhe stigmatizimit të fjalës së lirë, mendimit dhe gjykimit të pavarur intelektual e shkencorë…,në shek. e […]

On 12 Shkurt, 2017 With 0 Komente

Daut Haradinaj e ‘kallë’ Serbinë nëse Ramushi ekstradohet atje (VIDEO)

Daut Haradinaj vëllai i Ramush Haradinaj ka qenë i ftuar në emisionin “Kojshia Show”. Deputeti nga radhët e AAK-së kur u pyet nga moderatori se […]

On 12 Shkurt, 2017 With 0 Komente

PSE NUK PO NDRYSHON SERBIA, RESPEKTIVISHT SERBËT?

Nga Ali Mehmeti  I vetmi dallim ndërmjet partisë socialiste të Millosheviqit dhe asaj nacionalsocialiste të Hitlerit ishte që adhuruesit e partisë së Hitlerit besonin se […]

On 12 Shkurt, 2017 With 0 Komente

Gërxhaliu: Raporti mjeko-ligjor, nuk thotë se është vetëvra Dino Asanaj! E Gazmend Abrashi kërkoi 3.5 milionë euro nga Pacolli! (Video)

Gazmend Abrashi si sekser kërkoi 3.5 milionë euro që ta zgjidhte me Dino Asanajn punën e Grandit. Gazmend Abrashi në Sëiss hoetl i fut në […]

On 12 Shkurt, 2017 With 0 Komente

Ekskluzive: Dino Asanaj besonte se e tradhtonte gruaja, bënte marrëveshje sekserësh… (Video)

Adelina Reçica e tradhtonte Dino Asanajn, refuzonte të lindte një fëmijë, Adelina Reçica udhëheqte me grupin e sekserëve, që e kishin vënë në thumb për […]

On 12 Shkurt, 2017 With 0 Komente

Çeku, Gjykata Speciale do ta destabilizojë vendin

Ngritja e aktakuzave ndaj ish pjesëtarëve të UÇK’së, do të jetë sfidë për institucionet në veçanti dhe për shoqërinë kosovare në përgjithësi. Pavarësisht se themelimi […]

On 12 Shkurt, 2017 With 0 Komente

PDK: Demarkacioni nuk është kusht për themelimin e FAK’ut

Deklaratat e Ministritë Punës dhe Mirëqenies Sociale Arban Abrashi se ratifikimi i marrëveshjes për shënjimin e kufirit me Malin e Zi është kusht për themelimin […]

On 12 Shkurt, 2017 With 1 Koment

Haradinaj ia kthen Daçiqit: Isha luftëtar lirie e jo pushtues e vrasës si ti e shefi yt

Udhëheqësi i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili ndodhet në Francë, ku po mbahet nga 5 janari si pasojë e një fletarrestimi […]

On 12 Shkurt, 2017 With 0 Komente

Polemikë me Haxhi Arifin

  Nga Basri Demiri Në takimin  e fundit të  Sindikalistëve së Kosovës, kryetari i saj z. Haxhi Arifi, në mes tjerash tha” Do ta ndryshojmë […]

On 12 Shkurt, 2017 With 0 Komente

Shkëmbimi i territoreve do ta sakatoste Kosovën

Idetë për shkëmbim të territoreve ndërmjet vendeve dhe popujve të Ballkanit, do të mund të ishin fatale për shtetin e Kosovës nëse do të realizoheshin […]

On 12 Shkurt, 2017 With 0 Komente

Flaka Surroi Isa Mustafës: S’ka viza se i detyrove me ikë 100 mijë shqiptarë

Isa Mustafa në botën e tij është i pagabueshëm. Kështu së paku të jep përshtypjen sa herë që i pari i Qeverisë flet për Qeverinë […]

On 12 Shkurt, 2017 With 0 Komente

Ekskluzive: A e kishte plagosur Fatmir Limaj, njërin nga vëllezërit Buja gjatë luftës?!

Një histori lufte e patreguar, por që gjurmët e saj nuk janë fshirë dot. As plaga nuk është fshirë nga koha, por as dhimbja e […]

On 12 Shkurt, 2017 With 0 Komente

Ekskluzive: A e kishte plagosur Fatmir Limaj, njërin nga vëllezërit Buja gjatë luftës?!

Një histori lufte e patreguar, por që gjurmët e saj nuk janë fshirë dot. As plaga nuk është fshirë nga koha, por as dhimbja e […]

On 12 Shkurt, 2017 With 0 Komente

“Enver Hoxha i kërkoi dorën Musinesë? Si qëndron e vërteta”

 Dossier – Intervista Rrëfimi i ndërpritet herë pas here nga ngashë- rimet apo ndonjë psherëtimë e thellë. Ngashërehej si dikur, kur Musineja nisi të rrëfente […]

On 12 Shkurt, 2017 With 0 Komente

Koncesione të reja pronësore Serbisë

Agim Vuniqi Për mua është gabim esencial përmendja e ndërtesave, selitë e Gjykatave, si pjesë e marrëveshjes, ato konsiderohen si pronë publike e Kosovës “government […]

On 12 Shkurt, 2017 With 0 Komente

Milazim Krasniqi dhe deputeti Pireva, Qeveria Bukoshi e la në terr informativ Presidencën Rugova, si regjimi i Millosheviqit

Enver Maloku: Grushtshteti i Qeverisë Bukoshi! (2) Prishtinë, shtator 1997 (QIK) – Nuk ka kushtetutë në botë, nuk ka ligj në botë që lejon që […]

On 12 Shkurt, 2017 With 0 Komente

Nëntë fajtorët e Kosovës!

Në skenën ndërkombëtare Kosova ka me çka të mburret: prej Medaljes Olimpike në Rio de Janeiro deri tek arritja e Nominimit për Oskar, shumë individë […]

Faqja 6 nga 6« E Para...456

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>