On 15 Janar, 2017 With 0 Komente

Kimete Berisha: Kryeministri ynë, i veshur si pop i pensionuar, i trishtuar sa s’ka, më dukej si i arratisur nga treni

Duke pritur çka ka për të thënë Edi Rama, u vonova me statusin tim për trenin serb, anipse me trup vazhdimisht kam qenë në Mitrovicë, […]

On 15 Janar, 2017 With 0 Komente

Tronditëse: Instituti Amerikan Stratfor, parashikon përplasjen Kosovë-Serbi, dhe Rusi-Perëndim për Kosovën

Instituti Amerikan për Studime Strategjike ‘Stratfor’, në raportin e tyre kishte vlerësuar dhe parashikuar se Ballkani do të jetë arena ‘që do të tërheqë vëmendjen […]

On 15 Janar, 2017 With 0 Komente

Mesila Doda: Të sillemi si një komb, ti kundërvihemi serbëve pushtues në mbrojtje të tokave shqiptare

Deputetja shqiptare e njohur për temperamentin e saj, të reagimit me zemër për zhvillimet kombëtare, ka kërkuar nga Presidenti Bujar Nishani, që menjëherë të veprojë […]

On 15 Janar, 2017 With 0 Komente

Ata kishin gjetur formulën e bashkimit të shqiptarëve

(Me rastin e 35 vjetorit të vdekjës së JUSUFIT, KADRIUT DHE BARDHOSHIT) Shkruan: Kadri Gërvalla Shteti serb,duke e parë rrezikun nga një dorë e fortë […]

On 15 Janar, 2017 With 0 Komente

Hashim, pasi po thua se e ndale “vozin”, tashti rrëzoje edhe “Kishën e Sveti Millosheviqit” se është antikushtetuese!

  Driton Tali Krejt dynjaja e din që  me qëllime të këqija “Sveti Millosheviqi” e pati ndërtuar në oborr të UP-së kishën. Nëse xhamia s’po […]

On 15 Janar, 2017 With 0 Komente

Berat Buzhala: Pse po ngutet Serbia ta destabilizojë Kosovën?

Serbët organizuan festë kur Donald Trump i fitoi zgjedhjet. Pse, ata, tash nuk po e presin në qetësi Trump’in që ta marrë timonin në Shtëpi […]

On 15 Janar, 2017 With 0 Komente

Rama: Serbët veç si turistë mund të shkojnë në Kosovë, po jo si pushtues

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, i është përgjigjur interesimit të qytetarëve lidhur me qëndrimin e tij për trenin ilegal serb, i cili dje ishte nisur […]

On 15 Janar, 2017 With 0 Komente

Disa portale gazetash, “Bota sot” dhe tjera po dezinformojnë, se kinse në video janë Rugova dhe Adem Jashari

Bedri TAHIRI Në vend të reagimit: SQARIM Në rrjetet sociale dhe në disa portale gazetash, ndër to edhe në “Bota Sot”, po qarkullon një video, […]

On 15 Janar, 2017 With 0 Komente

Luftëtari Koshares: Do ta vrasim si qen Nikoliqin! Eja kriminel me ushtri të ballafaqohesh me ne!

Ai thotë, ‘ne kemi zemër dhe besim të ballafaqohemi me nikoliqët vrastarë, shfarosës e kriminelë, por edhe qyqarë, sepse vrisnin njerëz të pafajshëm, të pafuqishëm, […]

On 15 Janar, 2017 With 0 Komente

Nikoliçi dhe Vuçiçi të verbuar nga shovenizmi!

Te nisësh sot një tren me mbishkrimin “KOSOVA ESHTE SERBI” drejt shtetit te Kosovës, te cilin e kanë pranuar 114 shtete te botës, 24 prej […]

On 15 Janar, 2017 With 0 Komente

Ja provokimet sistematike që po i bën shteti serb në Kosovë

Isa Mustafa Kosova është e orientuar fuqishëm për paqe dhe siguri në rajon, për të qenë pjesë e familjes së vendeve të Bashkimit Evropian dhe […]

On 15 Janar, 2017 With 0 Komente

Gjenerali Demiraj i kundërpërgjigjet Serbisë! Jemi tetë milionë shqiptarë – nuk ka armik që të na mposhtë

  Dritan Demiraj Respekt Forcave Speciale të Kosovës për ndalimin e trenit serb. E kam thënë shpesh dhe do të vazhdojë vëllezër, reciprociteti me serbët […]

On 15 Janar, 2017 With 0 Komente

U dorëzove shpejt, miku im Sefedin Nuredini!

  Fadil Hysaj Ky dimër i egër pamëshirshëm gllabëroi jetën edhe të një artisti. Pasi morri Bujar Lakon, Anita Taken, Ramiz Kelmendin, Mensur Raifin pamëshirshëm […]

On 15 Janar, 2017 With 0 Komente

Amerika, zëri i fortë i shqipes!

Nga Fahri Xharra …….për të shpëtuar Shqipërinë prej kthetrave të shovinistëve fqinjë. ” Ne mendojmë, – shkruante Mit-hat Frashëri,- se Republika e madhe amerikane do […]

On 15 Janar, 2017 With 0 Komente

William Walker, ua tregoj mashtruesin Hashim Thaçi! Koha e tij ka perënduar e ‘shiti’ fatin e shqiptarëve (Video)

Miku i Kosovës William Walker tregon se si ishte mashtruar nga Hashim Thaçi Miku i madh i Kosovës, William Walker po qëndron në Kosovë për […]

On 15 Janar, 2017 With 0 Komente

Britaniku i UÇK-së, pasi luftoi me Serbinë, tash lufton me kancerin (Video)

Një veteran të UÇK-së e presin 40 vjet burg në Serbi dhe kjo e fundit kishte tentuar ta ekstradoj, por qeveria e tij nuk e […]

On 14 Janar, 2017 With 0 Komente

Vlora Dumoshi e shqyen Baton Haxhiun për shefin e vet Isa Mustafa. Serbia të zhgënjeu sonte…

Shefja e stafit të kryeministrit të vendit, Vlora Dumoshi ka reaguar ndaj një shkrimi të gazetarit dhe njëherit drejtorit të Klan Kosovës, Baton Haxhiu, i […]

On 14 Janar, 2017 With 0 Komente

Treni shovenist ruso–serbë dhe politika e shteteve perëndimore?!

Nga Skënder MULLIQI U kthye  mbrapa  treni ruso- serb më do udhëtarë që Zoti e di qka ishte puna e tyre sigurisht njerëz të sherbimeve […]

On 14 Janar, 2017 With 0 Komente

Zbulojeni kush e ndali trenin?

Gjokë Paloka Trenin e ndalën presidenti Thaçi dhe presidenti Veseli. Trenin e ndalën kryeministri Thaçi dhe kryeministri Veseli. Trenin e ndalën ministri i Brendshëm Thaçi […]

On 14 Janar, 2017 With 0 Komente

Kryeprokuror Lumezi, arrestoni autorët e Krimit makaber, masakrës së Belegut!

Letër e hapur për Kryeprokurorin e Republikës së Kosovës, Aleksandër Lumezit dhe përfaqësuesve të “Gjykatës Speciale” në Kosovë për Masakrën e ndodhur në Beleg të […]

Faqja 3 nga 6« E Para...234...E Fundit »

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>