On 25 Shkurt, 2017 With 0 Komente

Thaçi, Veseli dhe Mustafa i bënë dy krime të rënda

  SHIPTARËT NUK JANË “ME BYTHË NË PRUSH”, PËR TË FALUR TOKAT SHKRUAN: IDRIZ ZEQIRAJ      Shtetarë e pushtetarë, presidenti, kryetari i Parlamentit, kryeministri, përkatësisht, Hashim […]

On 25 Shkurt, 2017 With 0 Komente

Isa Mustafa nuk din ndryshe me udhëheqë pos me diferencime! Shyqyr që nuk mundet me i burgos

Driton Tali Isa Mustafa është i formuar në LRSJ – LKJ, edhe atë në kohën e diferencimeve ideopolitike. Ky njeri nuk din ndryshe me udhëheqë […]

On 25 Shkurt, 2017 With 0 Komente

Isa Mustafa po ‘vret e pret’ për qejf të vet!

Nga kur u bë kaq trim Isa Mustafa, sa po ‘vret e pret’ për qejf të vet, e bile krejt as për qejf të vet, […]

On 25 Shkurt, 2017 With 1 Koment

Vështrimi nostalgjik i kryeministrit për kryeakademikun

Isa Mustafa Kryetari i Komisionit qeveritar për matjen e territorit të Kosovës ma dorëzoi Raportin mbrëmë për të dhënat faktografike për territorin e Kosovës. Akademik […]

On 25 Shkurt, 2017 With 0 Komente

Babai i SHIK-ut Xhavit Haliti, ndrikulla e të gjitha ligësive në Kosovë dhe ndër shqiptarë

Shefqet Jashari – Strofci Pjesa e parë Nuk ka dyshim se Kosova gjendet në një krizë shumë të thellë politike, ekonomike, sociale dhe morale, pa […]

On 25 Shkurt, 2017 With 0 Komente

Familja Dehari angazhon ekspertë nga Zvicra për të hetuar mbytjen e t’birit Astritit (VIDEO)

Familja e Astrit Deharit ka njoftuar se janë përcaktuar për ekspertë nga Zvicra për të hetuar vdekjen e dyshimtë të Astrit Deharit. Këtë e kanë […]

On 25 Shkurt, 2017 With 0 Komente

Bulliqi: Po punojmë, s’kemi kohë të merremi me fjalët e Kryeministrit

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) Shpejtim Bulliqi thotë se nuk ka kohë të merret me shefin e tij Isa Mustafën, ku ky i […]

On 25 Shkurt, 2017 With 0 Komente

ARMIQÊSIA E SHPIKUR JEZU-MOHAMED

Lirim Gashi Pikërisht individët që e keqëpërdorin më së shumti lirinë e shprehjes ( fjalës së shkruar dhe të thënë ) për t’u shërbyer me […]

On 25 Shkurt, 2017 With 1 Koment

Ekskluzive: Si mbeti Kosova në duart e llumit enverist të Diasporës, hajdutëve gjoja çlirimtarë?

Kosovarët janë akoma skllevër Intervistë me Nexhmedin Spahiun E. Ypi: Ju kosovarët idealista dhe të shkolluar që Kosovën nuk doni me e pa duke u […]

On 25 Shkurt, 2017 With 0 Komente

Halil Geci: Gjykata speciale të hetojë vrasjen e Besimit, Bekimit dhe plagosjen e Gani Gecit

                                                  […]

On 25 Shkurt, 2017 With 0 Komente

Bulliqi: Kryeministri ti lë shantazhet e kërcënimet! Komisioni i turpit, kamuflues

Joserioze e të turpshme e ka quajtur punën e Komisonit për matjen e territorit të Kosovës, gjeografi e deputeti i Kuvendit të Kosovës, Shpejtim Bulliqi. […]

On 24 Shkurt, 2017 With 0 Komente

Pse Mahmut Bakalli gjithmonë deklarohej kundër demonstratave të vitit 1981!?

Ju kemi shpjeguar demonstruesve se ndryshimet kushtetutare nuk mund të bëhen në rrugë, por ata nuk pranonin as të hyjnë në ndonjë sallë për dialog. […]

On 24 Shkurt, 2017 With 0 Komente

VV me gaz lotsjellës dhe protesta kundër demarkacionit (Video)

Koordinatori i sekretariateve të Lëvizjes Vetëvendosje, Nol Nushi, ka thënë se Marrëveshja e Demarkacionit mes Kosovës dhe Malit të Zi, do të kundërshtohet në çdo […]

On 24 Shkurt, 2017 With 0 Komente

Bulliqi e Isufi, zbulojnë argumentet me të cilat dëshmohet se Kosova humb territor nga Demarkacioni me Malin e Zi! (video)

Dy prej ekspertëve te pamvarun qe po e kundershtojne Demarkacionin aktual me Malin e Zi, Shpejtim Bulliqi e Florim Isufi kane qene mysafirë ne Rrokum […]

On 24 Shkurt, 2017 With 0 Komente

Shteti i cili nuk posedon asgjë nuk është shtet?!

Nga Skënder MULLIQI Është kohë krize. Në këtë botë të stërmbushur më probleme po dominojnë numrat. Njerëzit shumë janë tjetërsuar. Na ka mundur frika. Frika […]

On 24 Shkurt, 2017 With 0 Komente

Persekutori Hashim Thaçi me viktimën Imer Imeri, shokon opinionin

Për ta lehtësuar, sado pak, ndërgjegjen e vrarë, Shqipe Selimi, të paktën, duhet t`u kërkojë ndjesë viktimave të saj, të SHIK-ut, sepse Imer Imeri nuk ishte […]

On 24 Shkurt, 2017 With 0 Komente

Dy fjalë lidhur me vizitën e Presidentit të Shqipërisë  në Bujanoc

Paralajmërimi se Presidenti i Republikës së Shqipërisë z.Bujar Nishani, më 7 mars 2017, me rastin e ditës së Mësuesit, do të vizitoj  Komunën e Bujanocit […]

On 24 Shkurt, 2017 With 0 Komente

Copëza historije dhe Ipeshkvi Imzot Nikë Prela

Anton Gj. Kolaj Duke marr shkas nga postimi në FB i zotni Nosh Gjolaj: Imzot Nike Prela, ipeshkv i shquar dhe i dalluar (1918- 1996) […]

On 24 Shkurt, 2017 With 0 Komente

Për Azemin dhe mbretërinë e kaosit

Eduard Frrokaj Azem Deliu nuk të kam njohur dhe nuk të kam lexuar. Por ka kohë që i njohim dhe i lexojmë ata që të […]

On 24 Shkurt, 2017 With 0 Komente

HESHTJA DHE MOSZGJIDHJA E ÇËSHTJES SHQIPTARE E RREZIKON ARDHMËRINË E MAQEDONISË

   Nga Abdulla Mehmeti   Në prag të formimit të çdo qeverie në Maqedoni zgjohen zërat e shovinizmit ndaj shqiptarëve nga joshqiptarët, sidomos nga qytetarët me […]

Faqja 3 nga 6« E Para...234...E Fundit »

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>