On 21 Shtator, 2017 With 0 Komente

Thaçi e takon dy herë Vuçiqin në New York, nuk jep detaje!

Për këto takime, që po zhvillohet në margjina të punimeve të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, ka njoftuar Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq i cili […]

On 21 Shtator, 2017 With 0 Komente

Si ju shpëtoi të gjitha atentateve Gani Geci, dhe kush i organizoi ato!?

Gani Geci është luftëtari i UÇK-së e deputeti i Kuvendit të Kosovës ndajt ë cilit u bënë disa atentate por ai u shpëtoi të gjitha […]

On 21 Shtator, 2017 With 0 Komente

Mentorët e vrasjes tënde kolonel, sot e kanë privatizuar Kosovën dhe po tallen me të!

Arta Krasniqi Para 19 viteve, Kosovës iu shua një dritë. Si shpeshherë në historinë shqiptare, agjenturat e nëntokës u vunë në veprim për të devijuar […]

On 21 Shtator, 2017 With 0 Komente

LAVDI Jetës dhe veprës tënde o burrë, o babë, o vëlla…!

Behxhet Krasniqi Në 19 vjetorin e rënies së Ahmet Krasniqit. Përkujtim: Edhe ky Shtator, po vie i trishtë, i ftohtë dhe përplotë dhembje e lot. […]

On 20 Shtator, 2017 With 0 Komente

Ç’po ndodhë aktualisht në komunën e Preshevës?

Shkruan: Nehat Hyseni Komuna e Preshevës është komuna më jugore e Serbisë, që kufizohet në jug me Maqedoninë dhe komunën e Kumanovës dhe në perëndim […]

On 20 Shtator, 2017 With 0 Komente

Kisha në shërbim të paqes, tolerancës, mirëkuptimit kombëtar dhe universal!

  Portreti i humanistes së madhe Shën Nëna Terezë Lirim Gashi Drita  e mund errësirën, edhe pse errësira mund ta rrethojë rreth e përqark atë, […]

On 20 Shtator, 2017 With 0 Komente

Rreziqet nga demonizimi i sistemit shoqëror

Lirim Gashi Demonizimi (djallëzimi) i çdo sistemi shoqëror që e rrezikon dominancën e neoliberalizmit dhe imperializmit global është po ashtu në esencë dhe përmbajtje FASHIST. […]

On 20 Shtator, 2017 With 0 Komente

Shqipëria, vendi më i mirë për të vdekur

Nga Aurel Dasareti USA, ekspert i shkencave ushtarake-psikologjike (dasaretiaurel@yahoo.com.au) “Politikanët duhet njëherë e përgjithmonë të mësojnë se ata nuk janë zotërinjtë tanë, në demokraci. Për këtë […]

On 19 Shtator, 2017 With 0 Komente

Koloneli Veshi: Si përgatita projektin sekret të furnizimit për Tiranën

Arqile Mite Veshi ka lindur më 1939, në Çorraj të Vlorës. Fëmijërinë e kaloi me vështirësitë e periudhës së luftës, por që e bënë më […]

On 19 Shtator, 2017 With 0 Komente

MMPH-ja është përgjegjëse për krimet në mjedisin deçanas

Letër drejtuar ministres së Ministrisë së Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, që t’ia bëjmë të ditura mëkatet që ka MMPH për gjendjen mjedisore në Komunën e […]

On 19 Shtator, 2017 With 0 Komente

Letër publike LDK-së: Karrierizmi – gangrenë e LDK-së, e zgjodhi president Thaçin themelues i SHIK-ut vrastar

Letër publike LDK-së     Strukturat vendimmarrëse të LDK-së dhe anëtarësisë FAZLI HAJDARAJ, kryetar i Nëndegës të LDK-së në Rheinland Pfalz IDRIZ ZEQIRAJ, kryetar i […]

On 19 Shtator, 2017 With 0 Komente

Dy fjalë për bekuesin e krimeve patriarkun serb, Irineji!

Nga Jahja Lluka Me datën 14 shtator një ndër politikanët më të rëndësishëm rus, Sergej Zheleznajk,nënkryetari parties në pushtet, parties së Putinit,”Rusia e Bashkuar” doli […]

On 19 Shtator, 2017 With 0 Komente

Vdekja e Simbolit të Shtetit Tonë

Sabriu Morina Ne që besuam në Presidentin Historik, ne që e dinim se vdekja e tij jo vetëm do të krijonte një boshti të madhe […]

On 18 Shtator, 2017 With 0 Komente

Jakup Krasniqi zbulon se dhuna politike, vrasjet, arrestimet dhe izolimet u urdhëruan nga Hashim Thaçi dhe Kadri Veseli!

Jakup Krasniqi zbulon se dhuna politike, vrasjet, arrestimet dhe izolimet u urdhëruan nga Hashim Thaçi dhe Kadri Veseli! “Ju atëherë (gjatë luftës) e përdoret forcën […]

On 18 Shtator, 2017 With 0 Komente

Si po e destabilizon Serbia Luginën e Preshevës?

Shkruan: Nehat Hyseni Lugina e Preshevës është në zor të madh dhe në gjendje alarmante nga agresiviteti shtetëror i Qeverisë së Serbisë dhe nga kryeministrja […]

On 17 Shtator, 2017 With 0 Komente

Rrëfim prekës i luftëtarit të UÇK-së: “A është babai im gjallë? Dua ta shoh me sytë e mi!”

Rrëfim mjaft emocionues i luftëtarit të UÇK-së, Agronit, i cili përmes kësaj rrëfënje na përfshinë në pikënisjen e tij për çlirim. Me shumë kënaqësi e dhimbje […]

On 17 Shtator, 2017 With 0 Komente

Ramush Haradinaj, papagajt e Hashim Brojës po këqyrin me të djegë me Rikalon! Shkarkoje

  Driton Tali Ramush hiqe Rikalon mos u tut se Vuçiqi e zëvendëson me tjetër kë saora, e qeveria jote nuk bie. Dhe leji kopallat […]

On 17 Shtator, 2017 With 0 Komente

Kelmendi: Gani Thaçi dhe paratë e vjedhura nga fondet e luftës (Video)

Për ata që nuk e din ky dokumentar ju tregon për historinë dhe milionat e Hashim Thaçit dhe familjarve dhe vëllaut ti Gani Thaçit.

On 17 Shtator, 2017 With 0 Komente

La Martini: Lufta e Skënderbeut ishte së pari kombëtare, i bëri ballë Anadollit kur po kërcënonte gjithë Europën

Seferina Serani “I vetmi njeri që mund t’i bënte ballë dhe që i bëri ballë Anadollit kur po kërcënonte gjithë Europën ishte Skënderbeu. Vërtet krishterimi […]

On 17 Shtator, 2017 With 0 Komente

Hapja dosjeve dhe ligji i lustracionit do të spastronin këtë skenë politike të kontaminuar?!

Nga Skënder MULLIQI Nuk duhet lëshuar rasti që kuvendarët e kësaj legjislature të bien ligje te rëndësishme për shtetin siç është Ligji i Lustracionit dhe […]

Faqja 2 nga 6123...E Fundit »

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...