On 20 Prill, 2017 With 0 Komente

Baton babai yt do t’kish thanë mos rrej bre…

Çun Lajqi Baton Haxhiu, ta kam njoftë mirë babën Fazli Qelin (kështu e thërrisnim neve) dhe pavarësisht mendimeve shumë negative e kontradiktore të njerëzve për […]

On 20 Prill, 2017 With 0 Komente

Ahmeti e Kurti nuk kanë folur pas fjalimit në Kuvend

​Shpend Ahmeti, kryetar i Prishtinës nga Lëvizja Vetëvendosje ka thënë se në baza ditore flet me ish-kryetarin e kësaj partie, Albin Kurti. Po ka pranuar […]

On 20 Prill, 2017 With 0 Komente

Një ‘Letër për njerëzimin’ nga filozofi Koert van Mensvoort

Filozofi holandez, Koert van Mensvoort, themelues i “Next Nature Network” dhe profesor në Universitetin e Teknologjisë në Eindhoven, ka shkruar një “Letër për Njerëzimin” në […]

On 20 Prill, 2017 With 0 Komente

Ekskluzive: 16 deputetë të LDK-së kundër demarkacionit! Isa Mustafa po e humb kontrollin ndaj deputetëve të partisë

Sa më shumë që Isa Mustafa po e shtyen dërgimin në Kuvend të çështjes së demarkacionit, aq më shumë po dobësohet përkrahja ndaj tij dhe […]

On 20 Prill, 2017 With 0 Komente

FJALA IME NË ÇADRËN E PROTESTËS NË TIRANË

REXHEP SHAHU  Unë kam ardhë këtu për Rexhepin, për veten time. Nuk kam ardhë për asnjërin, as për kryeministrin e nesërm. Unë u kam quajtë […]

On 19 Prill, 2017 With 0 Komente

Terrorizmi “Ante-Portal”!

Shkruan: Nehat Hyseni Diskursit aktual të politikbërjes së shqiptarve në Luginë të Preshevës, Maqedoni, Kosovë e Shqipëri, që karakterizohet me luhatje e jostabilitet të theksuar, […]

On 19 Prill, 2017 With 0 Komente

Në vëmendje të gjendjesë në Kosovë shoqatat bamirëse dhe qeveritarët e Kosovës

  Nga  Abas Fejzullahi ARTON PRENAJ E GËZOFSH SHTËPINË DHURATË NGA SHOQATA HUMANITARE „SALIH ÇEKAJ“ NË ZVICËR „BAMIRËSIA ËSHTË THASARI I VETEM, I CILI SHTOHET DUKE […]

On 19 Prill, 2017 With 0 Komente

Tërnava: Ish udhëheqës të SHIK-ut do ta bëjnë të pamundurën ta destabilizojnë Kosovën

  Eksperti i sigurisë Hajrullah Tërnava, në bisedë për gazetën SHQIPTARI.eu, flet për situatën aktuale në vend, për ndikimet në siguri, por edhe për rreziqet […]

On 19 Prill, 2017 With 0 Komente

Rënia e heronjve të Koshares Sali Çeku, Agim Ramadani…

In MEMORIAM Në nderim të veprës së Dëshmorit të lirisë – HEROIT TË KOSOVËS – Sali Çeku VETERANI dhe të ë veteranëve të Luftës së […]

On 19 Prill, 2017 With 0 Komente

Pasuria e Kosovës është në “offshore” firmat e dynjasë

Driton Tali  Sot Albini me fjalim e paska rrok dhjetshen (jackpot’in)!!! Paska fol sikurse unë me ia pas shkru fjalimin. Moti jam t’u ju thënë […]

On 19 Prill, 2017 With 0 Komente

Raportimi për situatat e ndjeshme dhe etika mediale

  Nga ARIF EJUPI   Nga Musa Sabedini – Rasti i Astrit Deharit, Hamdi Sopës, Dino Hasanajt dhe disa raste të tjera të ndjeshme, kanë shtruar […]

On 19 Prill, 2017 With 0 Komente

Mugoshët dhe popoviçët e rinj tradhtuan luftën, i filluan ekzekutimet politike

Vunë në zbatim strategjin e njohur bolshevike: pastrim kokash të mëdha që nesër rruga drejt pushtetit të jetë pa pengesa. Dhe kjo ndodhi, filloi me […]

On 19 Prill, 2017 With 0 Komente

Sali Çekaj: Serbia me turp do ta lëshoj Kosovën (Video)

“Me luftë, me paqë  Kosova është e jona” Heroi im Sali Çekaj – VETERANI Sali Çekaj, Intervista e fundit, me Rexhep Shahun Tropojë 1998 Sot […]

On 19 Prill, 2017 With 0 Komente

Ekskluzive: Salih Çekaj godiste Bujar Bukoshin dhe LPK-në për mashtrime dhe përvetësime (Video)

Sefedin Krasniqi Dëgjojeni Salih Çekajn sesi e godet ish kryeministrin Bujar Bukoshin dhe LPK-në, e që kjo e fundit aksionet e tij, të Saliut, Zahir […]

On 19 Prill, 2017 With 0 Komente

Bashkimi shqiptar duhet të ndodhë sepse është interes vital

Uk Lushi Edvin Rama, kryeministri i Shqipërisë londineze, paska deklaruar sot për Politico.eu se nëse nuk anëtarësohemi në BE, atëherë do të bëhet bashkimi i […]

On 19 Prill, 2017 With 0 Komente

Pse Gabove Halil! Edhe ky kombi yt është gjen i shqiptarit

Jeton Kelmendi E çuditshme se si njerëzit nuk mendojnë për të mirë, por vetëm mbrapsht. E kisha një bindje se do njerëz që kane dije […]

On 18 Prill, 2017 With 0 Komente

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë nisur edhe dy aeroplanmbajtëse luftarake drejt Gadishullit Korean

Nga Isuf Bajrami Këtë mëngjes, nënpresidenti amerikan Mike Pence siguroi kryeministrin japonez Shinzo Abe se SHBA-të janë të gatshme për të punuar ngushtë me aleatët […]

On 18 Prill, 2017 With 0 Komente

As Hashimi nuk jep dorëheqje, as unë nuk martohem!

Premtimi kushtëzohet Haki Bunjaku E thashë disaherë publikisht se do të rimartohem. Premtimi mbetet ashtu, derisa të parashtrohen kushte të reja. Kishte ditë e javë […]

On 18 Prill, 2017 With 0 Komente

Analiza Islami, O Isa Mustafa, “viza nonen ta …, në gusht do të jesh azil në Gjermani!” (Foto)

Analisti Dardan Islami i ka bërë një analzië të shpejt premtimit të kryeministrit Isa Mustafa për liberalizim vizash në muajin gusht. Me një reagim kolerik, […]

On 18 Prill, 2017 With 0 Komente

Gecaj në rolin filomalazes, kërkon dëbimin e Bulliqit nga LDK-ja, pse mbron tokën shqiptare

Zëvendësministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Bajram Gecaj, është i mendimit që duhet përjashtuar nga LDK, bashkëpartiaku i tij, Shpejtim Bulliqi. Ai në emisionin InfoBox […]

Faqja 2 nga 6123...E Fundit »

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>