Komplotistët Xhavit Haliti, Azem Syla, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Ibrahim Kelmendi, Adem Demaçi, Bujar Bukoshi…

On 23 Shtator, 2017 With 0 Komente

Gjykata Speciale të fillojë me dënimin e kriminelëve që e vranë kolonel Ahmet Krasniqin Shefqet Jashari-STROFCI Gjykata speciale të fillojë me dënimin e kriminelëve që […]

Historia prekëse e binjakeve shqiptare, që u bënë shkencëtare të jashtëzakonshme, dhe ligjërojnë an e mbanë botës!

On 23 Shtator, 2017 With 0 Komente

Historia e Argitës dhe Detinës, binjakeve nga Patosi, ngjan si një film. Kur ishin vetëm 13 vjeç, ato nisen në një udhëtim të vështirë për […]

Snajperisti gjerman: Komandant më të mirë se Agim Ramadani nuk ka patur në 100 vitet e fundit (Video)

On 22 Shtator, 2017 With 0 Komente

Rrëfimi i snajperistit gjerman që ishte ushtar i UÇK-së: Komandant më të mirë se Agim Ramadani nuk ka patur në 100 vitet e fundit.

Skandaloze: Vetëvendosje i fton shqiptarët në Gjermani të votojnë kundër Angela Merkelit

On 22 Shtator, 2017 With 0 Komente

Në një komunikate skandaloze për media, LVV, ngjashëm sikur Presidenti autokrat turk, u ka dhënë instruksione shqiptarëve në Gjermani që të votojnë për partitë e […]

Kështu dukët Kosova ime……

On 22 Shtator, 2017 With 0 Komente

Nga Neki Lulaj

On 22 Shtator, 2017 With 0 Komente

Gjykata Speciale të fillojë me dënimin e kriminelëve që e vranë kolonel Ahmet Krasniqin

Shefqet Jashari-STROFCI U mbushën plot 19 vjet nga vrasja e ministrit të Mbrojtjes dhe Komandantit të FARK-ut, Kolonel Ahmet Krasniqit. Gjatë kësaj periudhe Kosova dhe […]

On 22 Shtator, 2017 With 0 Komente

Gani Mehmetaj – Gjyqi i Hagës me dëshmitë shkretane të M. Bakallit e B. Haxhiut

Baton Haxhiu partizanë i flakët i bashkimit kombëtar, nuk ishte kaq patriot i mërdhezur kur e ballafaquan me Milosheviqin. Ai e quajti Batonin spiun, kurse […]

On 22 Shtator, 2017 With 0 Komente

E jashtëzakonshme: Kryeministri Estonez Jüri Ratas njeh shtetin e ri, të mikut të tij të vjetër

  Pas daljes publike të Presidentit të Shtetit të Çamërisë Festim Lato me Kryeministrin e Estonisë Juri Ratas, ku zoti Lato mori lajmin e mirë […]

On 22 Shtator, 2017 With 0 Komente

Shqiptarët në Maqedoni duhet të rreshtohen me forcat politike perëndimore

  Abdulla Mehmeti Çka duhet të dinë qytetarët dhe votuesit shqiptarë në Maqedoni, në lidhje me zgjedhjet vendore të 15 tetorit të këtij viti? Kësaj […]

On 22 Shtator, 2017 With 0 Komente

Rreziku nga “tregtimi” i Asociacionit me Ushtrinë e Kosovës, real!

Fadil Maloku  1. Në Marrëveshjen e 19 prillit 2013 (midis Kosovës dhe Serbisë), Gjykata Kushtetuese ka konfirmuar që 23 nene të Kushtetutës sonë, NUK janē […]

On 22 Shtator, 2017 With 0 Komente

Makinacionet antishqiptare të Qeverisë së Serbisë ndaj komunës së Preshevës

Shkruan: Nehat Hyseni Premierja e Serbisë, Ana Bërnabiq, është fajtore kryesore  për rrëmujën dhe destabilitetin e krijuar politik në komunën e Preshevës. Si vegël politike […]

On 22 Shtator, 2017 With 0 Komente

Nderimi për Papa Klemntin XI – Albani, personalitet shqiptar i nivelit ndërkombëtar

Nga Prof. dr. Mehmet Rukiqi Shoqata do t’i qëndrojë paluhatshëm nderimit të “Papa Klementit XI Albani” personalitet shqiptar i nivelit ndërkombëtar. Luigj Gurakuqi, veprimtari i […]

On 21 Shtator, 2017 With 0 Komente

Likuidimi i të kaluarës është shlyerje e identitetit nacional!

Nga Skënder MULLIQI Të tillë  i kemi pushtetarët! Ajo çka i dallon ata është së gjithë kohën po rrejnë dhe po rrejnë keq dhe poshtërsisht. […]

On 21 Shtator, 2017 With 0 Komente

Pensionistët e Kosovës në Ulqin: I KËRKOJNË PENSIONET KRYEMINISTRIT RAMUSH HARADINAJ

Janë rreth 55 veta edhe në ndërmarrjet kosovare kanë punuar deri në vitit 1999,prej 1 deri në 32 vjet pune.Kanë moshën nga 65 deri në […]

On 21 Shtator, 2017 With 0 Komente

Ju zotërinjtë e “darkës së fundit” i keni borxh ta zbardhni vrasjen e kolonel Ahmet Krasniqit

Plani për vrasjen e Kolonel Ahmet Krasniqi, dhe shumë të tjerëve, u hartua në Beograd por krimi u krye nga dora e shqiptarit. Ju “miqët” […]

On 21 Shtator, 2017 With 0 Komente

Një shtet pa ushtri nuk mund të ketë as zhvillim, e në rast të kërcënimit si do të mbrohemi

Moskrijimi i Ushtrisë së Kosovës Selvije Rrudhani Që nga shpallja e Republikës së Kosovës si shtet i pavarur e demokratik ka kaluar pothuajse një dekadë, […]

On 21 Shtator, 2017 With 0 Komente

LETËR HAVZI NELËS

  Nga REXHEP SHAHU I DASHUR HAVZI, NUK ANKOHEM PËR NEBILAT Me 19 shtator 2017, fotografinë tënde Havzi, debilat e nxorën krah për krah me […]

On 21 Shtator, 2017 With 0 Komente

Quni: Bac, me ty Kosova do të ishte më e bukur, himni do të këndohej, krenare do të valonte shqiponja!

  Anton Quni Bac, me ty Kosova do të ishte më e bukur, himni do të këndohej, në qiellin tonë, krenare do të valonte shqiponja. […]

On 21 Shtator, 2017 With 0 Komente

Shkresa origjinale e kolonel Ahmet Krasniqit, komandant i FARK-ut (Dokument)

Kur Ministria e Mbrojtjes u ndihmua me vepra e jo fjalë!!! Haki Latifi Në kujtim të 19 vjetorit të vrasjës tinzare të Ministrit të Mbrojtjës […]

On 21 Shtator, 2017 With 0 Komente

Mesazhi trishtë i motrës së Aulonit

Të shtunën është gjetur i vrarë me armë zjarri, Aulon Zeka, 16 vjeç nga Prishtina. Motra e Aulonit i cili u gjend i vdekur të […]

Faqja 1 nga 6123...E Fundit »

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...