Mediave shqiptare u duhet “ekologjie mediale”e jo mercenarizën social!

On 25 Tetor, 2016 With 0 Komente

  Shkruan: Fadil Maloku   Mediet shqiptare, kanë nevojë për një “ekologji mediale”, e jo mercenarizën social! 1.Disa medie tona, duke dashur të eliminojnë pamshirshëm […]

Qytetërimi jonë

On 25 Tetor, 2016 With 0 Komente

QYTETERIMI JONE – Shoqeria Njedimensionale – Herbert Marcuse (pjesa I) Mr.Sc Blerta Haxhiaj “Njeriu Njedimensional”, i autorit, filozofit, mendimtarit Herbert Marcuse, një veper e cila është […]

Zgjedhjet nacionale ta shpallin të “vdekur” këtë kastë politike?!

On 25 Tetor, 2016 With 1 Koment

Nga Skënder MULLIQI Se do të ‘torturohet” kaq shumë një shtet i vogël si Kosova pak kush e ka paramenduar. E torturuan gjithë farë grupacione […]

Gruaja e Sylejman Selimit: Zoti ju mallkoftë Hashim, ty dhe ata që mi latë fëmijët pa babë

On 25 Tetor, 2016 With 0 Komente

Në një postim emocional në Facebook, bashkëshortja e Sylejman Selimit, Kimete Selimi, thotë gjithashtu se do të dëshironte që Presidenti Thaçi t’u bashkohet shokëve të […]

Veteranët e UÇK-së, gjykatat po e kriminalizojnë luftën tonë çlirimtare

On 25 Tetor, 2016 With 0 Komente

Lidhur me vendimin e fundit të Gjykatës së Apelit ndaj rastit “Drenica II”, ka reaguar Organizata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. […]

On 25 Tetor, 2016 With 0 Komente

I përngjante bishës

VITET E BRETKOCES (2) Lirim Gashi Ende pa kaluar dy minuta heshtjen e nderpreu nje trokitje e drojtur ne dere sikur e nje nxenesi te […]

On 25 Tetor, 2016 With 0 Komente

Diplomati Pangallos trondit Greqinë: Jam arvanitas. Periferia e Athinës zotërohej deri vonë, e edhe sot nga arvanitasit

Ja çfarë ka thënë Theodhor Pangallos, deputet dhe ish-ministër i jashtëm i Greqisë: “Nuk jam historian që të sjell një mendim të bazuar historik, por […]

On 25 Tetor, 2016 With 2 Komente

Zbulohet sekreti i shekullit, ja kush e dërgoi Rugovën në takim me Millosheviqin? – Video

Sefedin Krasniqi Zonja Lumi Hadri – Devine, më 8 shtator 2016, kishte thënë diçka të pa përmendur deri tash. Shikoni emisionin nga minuta 29, ose […]

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

S’po di a ta mbaj për vete a për vlla?

Nga Rexhep Shahu Dy ditë pasi trupat gjermane kishin hyrë në Prizren përmes Kukësit, në qershor 1999, një komandant UÇK-je dhe tre kuksianë po shkelnin […]

On 24 Tetor, 2016 With 1 Koment

Edi Rama forever

Nga Edison Ypi Nuk është e vështirë me e mbajtë Edi Ramën kryeministër përgjithmonë. Me nazet, icklat, turiçkat, qëndrimet korrektuese me ta heq mallin e kurvit […]

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

SERBËT DRENICËN E SHOHIN NDRYSHE

Historia e Drenicës duhet shikuar thjeshtë dhe pa pezëm, lirshëm e syhapur, të vetëdijshëm dhe jo të mashtruar, këmbëngulës e jo të luhatur. Nëse ne […]

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

Miftari: President pse nuk po ia shkrun letrën e 5 kryeprokurorit Lumezi, ta hetojë vrasjen e B. Hallaqit dhe Sh. Shalës

  Naim Miftari President i nderuar (sa mi dërgon policinë në shtëpi), ma mirë ka qenë t’ia shkruani edhe një letër tjetër, numër 5, dostit […]

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

NEZAQETE HYSENI (OSMANI)

(IN MEMORIAM)   ( 3.12.1935 – 25.10.2015 ) Sot, më 25 tetor 2016 u bë një vit i plotë nga ikja në Përjetësi e nënës […]

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

Mitropoliti i Malit të Zi, Mirashi: Kisha Ortodokse Serbe është terroriste

Prokuroria do të duhej të hapë procedurë kundër Patrikanës së Beogradit si frymëzuese e të gjitha krimeve të drejtuara kundër sovranitetit dhe qetësisë në Mal […]

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

VEPRIMTARI E BUKUR, KUSHTUAR DRITËRO AGOLLIT DHE ESAD MEKULIT, NË FILADELFIA

(Merr pjesë edhe Ambasadorja e Shqipërisë, në SHBA, znj.Floreta Faber) Nga: TAJAR DOMI kryetar i Shoqatës “Bijtë e Shqipes”, në Filadelfia-Amerikë 1. Muaj tetor, i […]

On 24 Tetor, 2016 With 1 Koment

Ibrahim Rugova: Pavarësia është kompromis

Gani MEHMETAJ Pavarësia është kompromis, pati deklaruar presidenti Rugova, duke ua bërë me dije qarqeve ndërkombëtare se gjakimi i shqiptarëve ishte Shqipëria natyrale apo Shqipëria […]

On 23 Tetor, 2016 With 0 Komente

 Kadri Veselit spo i pritet për tu bërë kryeminstër

  Nga Faton MEHMETI   Aty ku ska parime por pazare asgjë nuk funksionon siç duhet, e as që pritet te këtë rezultate pozitive. Koalicioni […]

On 23 Tetor, 2016 With 0 Komente

Për politikanët e Kosovës dhe të Shqipërisë ka ikur koha kur…

  Nga Skënder S.KAPITI   Tashmë i ka dalë boja dhe është konsumuar alternativa e politikanëve të Kosovës të cilët mendojnë se fitojnë pikë politike […]

On 23 Tetor, 2016 With 0 Komente

KOMPLEKSI MEMORIAL NË PREKAZ VEND, I FALJEVE E LUTJEVE, TË KOMBEVE QË DUAN LIRINË!

-Ashtu,siq dihet besimtarët e ndryshem,që kanë për vende të tyre të shejta,si Mekën,Medinën,Vatikanin dhe vendet e tjera. Prekazi,e familja Emblematike Jashari,me sakrificen e vetë të […]

On 23 Tetor, 2016 With 2 Komente

 Shihemi në Ferr Hasho

  Shihemi në Ferr Hasho, sepse edhe unë e kam vendin aty po aq sa edhe ti, sepse me 28 Maj 1999, në ora 11:00 dola të […]

Faqja 1 nga 6123...E Fundit »
Displaying 3 Comments
Have Your Say
 1. Pajtohem me ty për Hashën e Albinin ama pak si punë familijarizmi puna Isës ti dhondër I LLapit.
  A tëpa Isa në sy para a mbas qështjes së demarkacionit?

  Përgjigjiuni
  Pelqej(6) Nuk Pelqej(0)
 2. Per Hashen e Albinin me ty. Po dicka puna mik – dhonder Llapi pak sa te ka zbute vlersimet per trathetare te kesaj Kosove te mjere e te lodhun prej atyne qe per interesa personale dojne me ba cop e grime.
  Isa te pa ne sy para apo mbas ceshtjes se demarkacionit?

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 3. 007 thotë:

  Te gjitha masakrat dhe pushkatimet qe mercenaret e sllobos kan bere ne kosoven e shqiprise kan vetem nje dirigjent ruso serbin hasho dhe kompania tije prandaj nese ky antishqiptar nuk I vihen prangat dhe te shtrydhet se pas kesaje ky do te tregoje te gjitha krimet dhe koleget e tije.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(12) Nuk Pelqej(2)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...