On 29 Janar, 2017 With 0 Komente

DIPLOMATI ose mendësia agresive serbe që nuk ndryshon kurr në asnjë rrethanë (2)

  Në gusht 2005 në gazetën “The Albanian”, Londër është botuar shkrimi “Diplomati” i Genc Drinit që po e risjellim në botim, dhe që përshkruan […]

On 29 Janar, 2017 With 0 Komente

Fotot e ushtarëve të shqiponjës, manipulim i Sigurimit Grek

Arben Llalla Fotografia, ku shihen shtatë të rinj me uniformë të ushtrisë greke dhe bëjnë me duar simbolin kombëtar të shqiptarëve, shqiponjën bëri shumë bujë. […]

On 29 Janar, 2017 With 0 Komente

“Këmbimi i territorit”, Thaçin do ta bënte DY HERË HERO dhe SHTETARIN MË TË MADH të Ballkanit!

**** Flini, flini, kënaquni, ” kullotni moj bagëti, kullotni”!!! (Naim Frashëri) E kam shumë të qartë se çfarë domethënie dhe peshe të madhe ka kompromisi […]

On 29 Janar, 2017 With 0 Komente

Kudo gjen sot shqiponjën e flamurit shqiptar. Greqia e Serbia në hall

Nga Spartak Ngjela Kudo gjen sot shqiponjën e flamurit shqiptar. Ne këtë foto është kryeministrja aktuale e Kroacisë dhe ish presidenti kroat Stipe Mesiç që […]

On 28 Janar, 2017 With 0 Komente

Sali Kupina bashkëluftëtar i Idriz Seferit! Trimëria e paparë shqiptare, dhe masakrat turke e serbe

  Abdulla Shasivari Gjatë periudhës së Rilindjes Kombëtare lindën u rritën dhe vepruan për çështjen kombëtare shumë trima dhe trimëresha të popullit shqiptar. Në mesin […]

On 28 Janar, 2017 With 0 Komente

Skandaloze: Çoroditja, deri në tërbim, e pushtetarëve kriminalë – Zbulohen krimet e pushtetarëve

SHKRUAN: IDRIZ ZEQIRAJ       Bisedat konspirative për Demarkacionin, me mashtrimin e madh se janë vetëm teknike, tashmë, u doli tymi. Janë, të paktën, […]

On 28 Janar, 2017 With 2 Komente

Serbët dhe rusët i testojnë aleatët, nuk duan luftë me shqiptarët

Abdulla Mehmeti Provokimet serbe ndaj Kosovës dhe shqiptarëve në kohën e fundit, me mbështetje të hapur edhe nga politika dhe diplomacia ruse, përmes murit ndarës […]

On 27 Janar, 2017 With 0 Komente

Korbat e zi i turren prapë Amerikës

Nga Frank Shkreli Donald Trump është zgjedhur dhe javën që kaloi u betua si president i Shteteve të Bashkuara. Dua të them nga fillimi, ashtu […]

On 27 Janar, 2017 With 0 Komente

HARADINAJ – MADHËSHTI E KOMBIT SHQIPTAR

Agim Shehu Për të tretën herë në Gjyq ndërkombëtar. Dy të parat i fitoi. Po ashtu, gjysmën e së tretës. Më tepër se histori, ngjarja […]

On 26 Janar, 2017 With 0 Komente

Kolapsi nuk vjen nga vullneti, por injoranca

Nga Aurel Dasareti USA, ekspert i shkencave ushtarake-psikologjike (Dasaretiaurel@yahoo.com.au) Te shqiptarët e zeza është bërë e bardhë dhe e gabuara është bërë e saktë. Vetëm idioti […]

On 25 Janar, 2017 With 0 Komente

DIPLOMATI

 Në gusht 2005 në gazetën “The Albanian”, Londër është botuar shkrimi “Diplomati” i Genc Drinit që po e risjellim në botim, dhe që përshkruan një […]

On 25 Janar, 2017 With 0 Komente

Ekskluzive: Hashim Thaçi gati për luftë dhe copëtim të Kosovës, vetëm të shpëtojë nga Gjykata speciale

  “Rusët po i armatosin serbët në Veri, Brukseli po heshtë”… Po ku ishe ti Hashim!, A e ndale ‘trenin rus’, pse nuk po e […]

On 24 Janar, 2017 With 0 Komente

Arkivi nxjerr dokumentin që ‘ekzekutoi’ Ali Pashë Tepelenën

Në ditën e vdekjes së Ali Pashë Tepelenës, Arkivi Qendror publikoi dokumentin që urdhëronte ekzekutimin e tij. Luani i Epirit u ekzekutua me vdekje më […]

On 24 Janar, 2017 With 0 Komente

Flota e helikopterëve të Shqipërisë superiore ndaj asaj serbe

  Shkruan: Fadil KAJTAZI Pjesa më e madhe e gazetave dhe portaleve sot kanë botuar një analizë të RTV Dukagjinit për kategorizimin e fuqisë ushtarake […]

On 24 Janar, 2017 With 0 Komente

Domosdoshmëria e riorganizimit territorial të Maqedonisë

Abdulla Mehmeti Njëra nga detyrat më të ngutshme, të domosdoshme dhe dobiprurëse për shtetin, të gjithë qytetarët e tij pa dallim përkatësie etnike, besimi fetar, […]

On 24 Janar, 2017 With 0 Komente

Halucinacionet e “patriotëve”

Sylejman Aliu Varfënjakët shpirtërorë janë heronjtë më të guximshëm të llafeve. Zhurmën e tyre e shndërrojnë në rrahagjokse dhe e keqpërdorin për të fshehur hilenë […]

On 23 Janar, 2017 With 0 Komente

Lezha thërret për besëlidhje

Nga Frank Shkreli Javën që kaloi në Lezhë dhe në Romë u përkujtua 549- vjetori i vdekjes se Gjergj Kastriotit Skenderbeu. Me këtë rast, sipas […]

On 23 Janar, 2017 With 0 Komente

NUK ËSHTË I GABUAR REXHEP QOSJA, POR, I GABUAR ËSHTË KONTEKSTI I RRETHANAVE, PËR TË “KËMBYER” TERRITORE MIDIS SERBISË DHE KOSOVËS!

Shkruan: Dr.Fadil Maloku Ja disa nga arsyet; Liqeni i Ujmanit (gjatësi afër 32 km.), është një burim i rrallë natyror, prej nga përmes hidrosistemit Ibër- […]

On 23 Janar, 2017 With 0 Komente

RUGOVA: MODELI I TIJ POLITIK

Dhjete vjet nga botimi i këtij libri:  RUGOVA: MODELI I TIJ POLITIK Arber Ahmetaj Nisja “Rugova ka qenë modeli im politik gjatë këtyre 15 viteve […]

On 22 Janar, 2017 With 0 Komente

Rugovizmi ndërmjet rimëkëmbjes dhe braktisjes

Shkruan: Idriz Morina Pamjet e djeshme mediale po përmbushnin një boshllëk që ka munguar në jetën tonë reale. Për shumë vjet pjesa më e madhe […]

Faqja 3 nga 6« E Para...234...E Fundit »

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>