Doktori psikopat dhe Hashim Thaçi

On 25 Korrik, 2017 With 0 Komente

“Tyrylyly”-të ogurzeza të Presidentit Shkruan: Nehat Hyseni Emisioni humoristik i TV Top Chanel “Portokalli”, dikur e kishte personazhin e doktorit psikopat, i cili “pacientëve” të […]

Historia identike e kurtheve serbe!

On 25 Korrik, 2017 With 0 Komente

Shkruan: Fadil Maloku Gjithë historia e ekzistimit të shtetit serb, na dëshmon një përvojë të hidhur konstante se; Ajo, ndryshe MENDON, ndryshe GJYKON, ndryshe VEPRON!? […]

A do të zbatohet marrëveshja e fshehtë për legalizimin e xhamisë në Ulpianë dhe kishës së Milosheviçit në Qendrën Universitare?

On 25 Korrik, 2017 With 0 Komente

Gani Mehmetaj: Xhamia në Ulpianë dhe kisha e Milosheviçit, janë objekte të ngatërresave politike Xhamia në Ulpianë dhe kisha e Milosheviçit në Kompleksin Universitar të […]

Të jeshë shqiptarë do të thotë ta pranosh se përkatësia nacionale është para përkatësisë fetare

On 25 Korrik, 2017 With 0 Komente

Shkruan: Blerim Latifi Derisa në qytetin Raka të Sirisë, këto ditë, gratë publikisht po i djegin burkat e imponuara nga terroristët e ISIS-it që e […]

Kaosi në Shqipëri – rënia e diktaturës

On 25 Korrik, 2017 With 0 Komente

Gani Mehmetaj Kujtime (18) Në Shqipëri për herë të parë u futa nga Kapshtica. Ishte fundi i diktaturës dhe fillimi i frymëmarrjes së lirë që […]

On 25 Korrik, 2017 With 0 Komente

Ka vdekur disidenti i burgosur kinez dhe fitues i çmimit nobel për paqë Liu Xiaobo

Nga Frank Shkreli Disidenti më i njohur kinez dhe fituesi i Çmimit Nobel për Paqë në vitin 2010, vdiq një javë parë në moshën 61-vjeçare […]

On 25 Korrik, 2017 With 0 Komente

Gjana shpërthen kundër grupit anti-Bashë: Ju tregoj kur Topalli sulmoi Imamin në zyrën e Berishës, dhe thirjet për bojkot

Jemin Gjana shpërthen ndaj grupit të cilësuar kundër Bashës në Partinë Demokratike. I ftuar në emisionin “Debati në Channel One” të gazetarit Roland Qafoku, Gjana […]

On 24 Korrik, 2017 With 0 Komente

“PDK e ka helmuar… kanë arritur ta mobilozojnë edhe Listën Serbe”

Lutfi Haziri nga LDK në një lidhje telefonike në Rrokum Roll ka thënë se koalicioni LAA sot nuk ka marrë pjesë te presidenti, ngase sipas […]

On 24 Korrik, 2017 With 0 Komente

Pa Çamëri nuk ka Shqipëri! Në mbështetje të Qeverisë së Republikës Çame (Video)

Shoqata “Familja Madhe” në manifestimin sensibilizues në mbështetje të Qeverisë së Çamërisë në krye me Festim Laton. Organizim nga Shoqata “Familja e Madhe” Shkodër, 22 Korrik […]

On 24 Korrik, 2017 With 0 Komente

Milaim Zeka tregon ofertat për ministri (Video)

Deputeti i zgjedhur i Nismës për Kosovën Milaim Zeka ka thënë se atij i janë ofruar poste ministrore por ka refuzuar kategorikisht. Ai madje, zbuloi […]

On 24 Korrik, 2017 With 0 Komente

Deputetja Bajrami: Teuta Rugova të dëshmoi që qëndron prapa partisë

Deputetja e zgjedhur nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Hykmete Bajrami, ka thënë se nuk ka asnjë koment për deklaratat e fundit të Teuta […]

On 24 Korrik, 2017 With 0 Komente

Kush janë Shqiptarët, madhështia sipas profesorit holandez? (Video)

Ky është studimi i një profesori Hollandez për Shqipërinë i cili quhet, Hans Van Der Berg! Shpërndajeni ju lutem!

On 24 Korrik, 2017 With 0 Komente

Kritika është bërë e lirë, por nuk është e lirë jeta të cilën po e bëjmë?!

Nga Skënder MULLIQI Të gjithe neve ne ndeja dhe në raste të tjera kur bisedojmë më njeri- tjetrin mendimet shpesh na kthehen nga e kaluara […]

On 24 Korrik, 2017 With 0 Komente

Hajdar Beqa akuzon rëndë Visar Ymerin: Kamarieri dikurshëm po kërkon aleat në Serbi

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Hajdar Beqa, ka reaguar ashpër ndaj intervistës së kryetarit të Vetëvendosjes, Visar Ymeri për gazetën serbe Danas ku ka […]

On 24 Korrik, 2017 With 0 Komente

Mashtrim me foton e veteranit. Nuk është Agim Ramadani, por eprori Musa Gjakova, i plagosur

Mashtrim me foton e veteranit të Koshares. Nuk është Agim Ramadani, por eprori Musa Gjakova i plagosur, sqaron për gazetën Shqiptari.eu, reporteri i luftës, edhe […]

On 24 Korrik, 2017 With 0 Komente

Vetëvendosje “kërcënon” Thaçin me Gjykatë kushtetuese

Presidenti i Kosovës tashmë ka caktuar datën e mbajtjes së seancës konstituive me 3 gusht. Por Lëvizja Vetëvendosje e cila nuk iu përgjigj ftesës së […]

On 24 Korrik, 2017 With 0 Komente

Kisha politike e kriminelit Milosheviç dhe Tyrbja e Sulltan Muratit

Gani Mehmetaj Kisha serbe në qendrën universitare të Prishtinës është veja e qyqes që do të na rri mbi kokë si bombë e kurdisur, sa […]

On 24 Korrik, 2017 With 0 Komente

Lojërat partizane “Enver Hoxha-Fadil Hoxha”

Gani Mehmetaj (Kujtime 17)   Lufta “Nacionalçlirimtare” në Jugosllavi e në Shqipëri ishte luftë kriminale. Për katër muaj “çlirimi” partizanët serbo-malazezë në Kosovë vranë pesëdhjetë […]

On 24 Korrik, 2017 With 0 Komente

Fakte që ndoshta nuk i keni ditur për Skënderbeun

Gjergj Kastrioti Skendërbeu është heroi kombëtar i shqiptarëve, si dhe figura më e njohur shqiptare në botë. Skendërbeu ishte djali më i vogël i Gjon […]

On 23 Korrik, 2017 With 0 Komente

Moikom Zeqo, edhe me teza psikiatrike argumenton se Mustafa Nano, ka sharruar psiqikisht, andaj fyen edhe Skenderbeun

Nga Moikom Zeqo Sipas Jungut, sharjet tregojnë nivel të mangët mendor të sharësit Ishte kërkesa e mirësjellshme, pra dhe e parezistueshme e miqve, që më […]

Faqja 1 nga 6123...E Fundit »

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...