MOJ E BUKURA MORE

On 23 Prill, 2017 With 0 Komente

Haki Bunjaku MOJ E BUKURA MORE Qysh të lash, qysh të lash, Qysh të lash e më s`t`pashë… Ulur në një gurë në lumin Mazhica […]

A keni pirë ndonjëherë hashash, Erion Veliaj? Ja përgjigja e kryebashkiakut

On 22 Prill, 2017 With 0 Komente

Erion Veliaj ka dhënë një intervistë “ndryshe” për emisionin “Me Shukin” në RTV Dukagjini të Kosovës. Gazetari e pyet Veliaj për legalizimin e drogës dhe […]

Shqipëria dhe Kosova do të bashkohen edhe në qoftë se integrohen në Bashkimin Evropian

On 22 Prill, 2017 With 0 Komente

Deklaratë kundërshqiptare pa kundërpërgjigje! Rexhep Qosja Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, më 18 prill deklaroi: në qoftë se Bashkimi Evropian vazhdon të tregojë mënjanëri për […]

Projekti i 16 spartanëve’ të LDK-së, për ta shpëtuar sovranitetin e Kosovës

On 22 Prill, 2017 With 0 Komente

Disa deputetë të LDK-së kanë vendosur t’ia shpëtojnë fytyrën shqiptarëve dhe Kosovës. Kështu ata po e përgatisin një dokument, i cili sipas llogarisë së tyre […]

Ekskluzive: Ja gjashtë mashtrimet fundamentale nga Komisioni për matjen e territorit! Zbulohet edhe harta amerikane, që argumenton se Kosova po tkurret!

On 22 Prill, 2017 With 1 Koment

  Harta amerikane, 1998. Harta e Kosovës sipas delimitimit të kufirit 1945/1946 Intervistë me profesor Florimin Isufin, i cili me matjet bashkëkohore e dëshmoi se […]

On 22 Prill, 2017 With 0 Komente

Ukë Rrustë Rugova dhe Sofë Rugova prindërit e Ibrahim Rugovës!

Nga Xhevat Rexhaj (Ende ka budallenjë që aty këtu besojnë në disa shkarravina të ndonjë maniaku e prenjaku që mundohen ta njollosin edhe amësin e […]

On 22 Prill, 2017 With 0 Komente

Kosovën e sollën në këtë gjendje kaotike, ata që e përbuzin gjakun e stërgjyshërve

  Kjo gjendje e rëndë nuk është e rastësishme në Kosovë. Burimi i të gjitha të këqijave është se politikanë të shumtë në Kosovë dhe […]

On 22 Prill, 2017 With 0 Komente

Ambasadori francez e bën përrallë Francën, Mali i Zi i ka pranuar një milion refugjatë gjatë luftës (Video)

Çfarë diplomatëshë janë duke dërguar vendet perëndimore në Kosovë? Tashmë nuk është sekret se si duket, disa prej tyre vijnë këtu për të bërë praktikën […]

On 22 Prill, 2017 With 0 Komente

Ekskluzive: Arrestimet nga Gjykata Speciale do të ndodhin së shpejti! Kërcënimet, lojë e kabinetit të nëndheshëm

  Paralajmërimet e institucioneve të Kosovës se kinse janë të rrezikuar liderët politik dhe shtetëror nga grupe dhe organizata të jashtme në prag të festës […]

On 21 Prill, 2017 With 0 Komente

Gegërisht dhe toskërisht?

Ndarja mes dialekteve gege dhe toske lindi prej një mijëvjeçari Të huajt gjithnjë  janë tërhequr nga dy dialektet e shqipes, duke i ndarë shqiptarët në […]

On 21 Prill, 2017 With 0 Komente

Faustini-LUTA

 …ky lloj pehlivani e “tugjari” votash e parimesh! Bit Gecaj Luta, paska deklaruar qe shqiptaret dhe turqit jane vllezer! Hengert jashteqitjet e veta, nese ka […]

On 21 Prill, 2017 With 0 Komente

Çartet’ Rusia nga bashkimi Shqipëri-Kosovë

Rusia ka reaguar në lidhje me deklaratat e Edi Ramës dhe Hashim Thaçit për një bashkim mes dy vendeve. Me anë të një deklarate për […]

On 21 Prill, 2017 With 0 Komente

PLURALIZMI N’LUGINË T’PRESHEVËS

Pluralizmi në Preshevë, kur filloi PVD zgjedhjet e para i fitoi Në komunë për herë të parë Riza Halimi na u bë kryetar! Dhe shqiptarët […]

On 21 Prill, 2017 With 0 Komente

Kadri Veseli nuk mundet ta procedojë Demarkacionin, vetëm Qeveria mund ta bëjë

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, nuk ka edhe aq kompetenca sa i përket procedimit të demarkacionit. Kështu vlerësojnë analistët politik, deklaratën […]

On 21 Prill, 2017 With 0 Komente

Brukseli-Greqisë: Mblidhe mendjen se ka ende 696 fshatra shqiptarë që flasin shqip

KRYEQYTETI E BE-së BRUKSELI I TERHEQ VESHET GREQISË DUKE I THËNË: MBLIDHE MENDJEN SE KE ENDE 696 FSHATRA SHQIPTARË QË FLASIN SHQIP  Rrënjët shqiptare në […]

On 21 Prill, 2017 With 0 Komente

Ajeti: Ti Xhavit Haliti paske qenë më shka se shkau në luftë

Ky është postimi i plotë i Avni Ajetit në Facebook Zona B Xhavit Haliti 22 .12 .2015 Ku thuhet se me vitin 2000 A. A […]

On 21 Prill, 2017 With 0 Komente

Kadri Veseli prapa shpindës së Mustafës, përgatit befasin për demarkacionin

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar një bisedë telefonike me Zëvendës/Ndihmës Sekretarin e SHBA-së, Hoyt Brian Yee, ku kanë diskutuar […]

On 21 Prill, 2017 With 0 Komente

Festa e rrallë shqiptare në 5 kështjella, kremtohet fitorja e Skënderbeut

“Foleja e Shqiponjave” fton popullsinë e Çamërisë t’i bashkohet festës. Arbëreshët vijnë gjithashtu në Shqipëri për të manifestuar bashkë me shqiptarët në kështjellat shqiptare, të […]

On 21 Prill, 2017 With 0 Komente

Rebelimi ndaj tiranëve asht bindje ndaj Zotit

Nga Ilir Seci Festa e Pashkëve asht nji nga festat ma të rëndësishme Hebraike, sepse “Pesach” si thuhet në hebraisht, asht dita me përkujtue lirimin […]

On 21 Prill, 2017 With 0 Komente

Loja e pistë e bashkimit dhe krijimit të Jugosllavisë së Re!

Prof. Asoc. Dr. Enver Bytyçi Oponioni publik është ballafaquar këto ditë me dy teza-projekte sa i përket rajonit, Kosovës dhe Shqipërisë. Njëra u lansua në […]

Faqja 1 nga 6123...E Fundit »

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>