Published On: 25 Shkurt, 2016

Ibrahim Kelmendi paralajmëron gjakderdhje! Kadri anuloje seancën, ‘gjaku deri n’gju’ bëhet

 

KRYETARIT TË KUVENDIT TË REPUBLIKËS SË KSOVËS,
Z. KADRI VESELI

I respektuari Kryetar i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Z. Veseli,

Kësaj radhe po anashkaloj njohjen, shoqërinë e respektin reciprok që kishim, qysh nga viti 1992, por po Ju LUTËM, si qytetar i Republikës se Kosovës:

Anulojeni seancën zgjedhore të Kuvendit që keni thirr për nesër!

Arsyetim:

Të gjitha arsyetimet i kam ofruar gjatë ditëve të fundit, se marionetë e kujt shërbim armiqësor ishte Z. Hashim Thaçi, çfarë sabotazhash e komplotesh i ka bërë UÇK-së dhe Luftës çlirimtare të saj, çfarë profiteri i luftës ishte, si e ka sabotuar zhvillimin ekonomik dhe konsolidimin e Shtetit të Kosovës.
Besoj, kam kryer obligimin patriotik e qytetar. Uroj që ai të mos bëhet asnjëherë kryetar Republike!

Qysh dje, duke përcjell edhe rrjetin social, kam një shqetësim ekstra:
Thirrjen që u ka bërë për nesër Z. Hashim Thaçi tifozëve të tij për të festuar në Shesh të prishtinës, edhe pse e dinte se sheshi është i zënë nga protestuesit.

Besoj, kuptoni, ju lutëm, nuk është shqetësim i pa bazë. Tifozët e të dy krahëve janë politizuar, ekcituar e radikalizuar në ekstrem. Fatkeqësisht ata nuk do të jenë në gjendje të festojnë e protestojnë paqësisht në Prishtinë, meqë qendra nuk ka sheshe e bulevarde të shumta, sa të mund të ishin larg mes tyre.

Uroj të më mirëkuptoni dhe ta merrni parasysh këtë rrezik të paraprogramuar!

Po shpërdoroj rastin tu bëjë apel edhe parlamentarëve që ende nuk janë tjetërsuar e shpërfytyruar, sa të mos i shqetësonte as gjakderdhje e mundshme në ditën e nesërme, në mes të ish-pjesëtarëve të UÇK-së dhe simpatizantëve të saj.

Nëse Kryetari nuk ka kompetencë e nuk do ta prolongon seancën e nesërme, ju lutëm, deklarohuni qysh sot se nuk do të merrni pjesë nesër, sepse rreziku i kobshëm që po paralajmëroj është real. Nëse numri Juaj do të jetë i mjaftueshëm, sa seanca të ketë kurum prej dy të tretave, atëherë rreziku minimizohet, edhe nëse do të mbahet formalisht seanca.

Nëse nuk keni kurajë, simuloni të paktën që jeni të sëmurë, thërrisni ndihmë të shpejt e shtrijuni në spitale dy ditë. Kaq sakrificë meriton Kosova, që të evitohet gjakderdhje e paraprogramuar ditën e nesërme!

Uroj të ndërgjegjësoheni për të kuptuar seriozitetin e gjendjes alarmante!

Ju falënderoj për mirëkuptim!

Me respekt,

Ibrahim Kelmendi

 
Displaying 3 Comments
Have Your Say
 1. sefedin krasniqi thotë:

  Ibrahim Kelmendi eshte sikur bilbili. Thonë që, edhe pse na duket mire, kur këndon bibili thotë “bëne Zot llugë”. Edhe Ibrahimi, duket se ka shkruar kundër gjakderdhjes, por ky pikërisht thotë, Zot jepju forcë të dyja palëve dhe u bëfshin copa dhe sa më shumë mjegullnajë.
  I ka marrë malli për gjak LPK-ista e dikurshëm dhe tash lypin veç gjak.

  Ibrahim, merre pushkën dhe zini pritat diku në një pozicion sikur në Vlorë në vitin 1997.

  SK

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 2. Diamand Kobra thotë:

  Hashim thaqi e kadri veseli e isa kurva mustafa behuni gati per vdekje se po vjen xhabraili me ja marr shpirtin..

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)
 3. Avdi Jasiqi thotë:

  Per ju! zoteri Ibrahim Kelmendi. Nuk pata kurr simpati politike! Por kjo Lutje, me nxit, te jemi simpatizant i juai. Uroi te mos ndodh ai KOB. Neser, as kurr ne troje tona. Ngase Kob, na kan sjellur jo mjaft, por persetepermi Okupatoret gjat shekujve.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(6) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...