Published On: 2 Maj, 2016

Ibrahim Kelmendi: Isa Mustafa – “Peshkaqen” më i madh se Azem Syla (!?)

Ibrahim Kelmendi

• Pse dhe kujt duhet t’ia kenë dorëzuar Isa Mustafa dhe Bujar Buikoshi 500 milionë DM në Beograd, kur po ndodhte Lufta në Kosovë!?
• Përse nuk i kanë publikuar shumat dhe emrat e atyre që ju kanë dorëzuar ndihma financiare gjatë Lufte!?
• Ku i kanë lënë Isa e Bukoshi dokumentacionin e Dardania Bank, që ka pas qarkullim prej qindra milionë dollarëve!?
• E kanë dorëzuar në Arkiv të Shtetit dokumentacionin e Fondit të Republikës së Kosovës (3 %)!?
Fondi i 3 % ishte fond shtetëror (meqë inkasohej si tatim), Isa e Bukoshi nuk mund të sillën e kishin korporatë private!
Hetuesia le të merr informacion nga veprimtarët e atij Fondi, të kërkon nga bankat në Gjermani e gjetiu të dhënat për të hyrat e regjistruara përmes bankave.
Isa dhe Bukoshi kanë shitur edhe “bona me vlerë” (me 500 e 1.000 DM dhe valuta të tjera), me shpjegim se kur do të çlirohet Kosova, do tu kthehen. Ka ai përgjigje, sa “bona” ka shit dhe a do tu kthehen atyre që i kanë ble?

 

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/mekatari-kelmendi-kerkon-ta-shpetoje-lekuren-ose-te-digjet-bashke-me-komplotistet-haliti-syla-e-thaci/

http://www.shqiptari.eu/shokuese-zaev-menduh-thaci-besnik-i-udb-se-maqedonase-video/

 

 
Displaying 4 Comments
Have Your Say
 1. Naser thotë:

  Po ta mos e.kisha ditë qe ibrahim kelmendi është njeri pa fe pa bes njeri që. Shan fen islame do ti kisha besu tash por.kur e.di se është njeri pas. Bes ska fe ska.besim njeri i vet shpallun zot keta jane te.rrezikshem runa zor.ptej tyre se bejne çmos per qellimit e tyre personale

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 2. Qerim Kelmendi, Peje thotë:

  Une vellaun tim Ibrahimin e kam sygjeruar, sa e sa here qe te mos mbaje merzi me keto struktura, sepse pa u nxerre Ligji, ku çartë e ligjshmerisht eliminohen nga jeta politike bashkpuntoret e Serbise, kot hargjon frym ne facebook, e kudo tjeter.
  Strukturat e udb-se shqiptare sot jane aktive, jane ne Ekzekutiv e Legjislativ, i kane rolet kryesore ne Prokurori e gjyqsi, andaj nuk ka fuqi qe i rrexon titistet e rankovi

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)
 3. sefedin Krasniqi thotë:

  “MBAJMA DJALIN T’I THEM KURVË PËRPARA”

  Kështu mund të cilësohet shkrimi dhe reagimi i Ibrahimit sipas proverbit popullor lidhur me Isa Mustafen e sidomos Bukoshin. Ibrahim Kelemndi ende po mundohet të krijojë lajme ekskluzive me sihariqe të lodhta apo të cofta në llogari të huaj. Qeverisë Bukoshi kem të drejtë t’i kërkojmë llogari vetëm ne që ua besuan 3% duke ua zvogëluar, por jo munguar, bukën e fëmijëve që e ndanim çdo muaj. Madje nuk ka qenë vetëm 3% ! Veç bonave të rrejshëm me vlerë 500.- e 1000.- Frs, ne kemi paguar edhe për Fondin e Emergjencës, kemi paguar edhe në aksionin ndihmë për Drenicën. Vetëm për Drenicën në Zvicër për një kohë rekorde 1 mujore janë mbledhur 30’000’000.- franga.
  Në pikat e organizimit të aksionit vinin njerëzit dhe jepnin deri ne 5000 franga dhe s’kërkonin as vërtetim dhe shpesh dilnin me lot në sy nga emocionet si rezultat i shpërthimit të luftës në Kosovë dhe zbrazjes së saj nga shqiptarët. Askush s’e di sa franga janë mbledhur për armatosjen e fshatrave që ishte një aksion lokal, i cili u shkaktua nga propaganda e LPK-së se Qeveria Bukoshi nuk po jep deviza për UÇK. Dhe, LDK e të gjithë kundërshtarë të LPK-së, për inat të kësaj propagande të pistë duke mos dashur të gjunjëzohen para Ibrahimit, Xhavitit, Syles e t’birit të dreqit vendosën të financojnë blerjen e armatimeve në Shqipëri duke krijuar pothuajse për çdo fshat (sidomos të Dukagjinit) fonde të veçanta.
  Kështu, Diaspora nuk u dorëzua as nuk u gjunjëzua nga enveristët e regjur të cilëve u dilte krah në çdo munitë Qeveria marroqe Nano. Në këtë ndërmarrje të pistë ka marrë pjesë edhe Ibrahimi me sejmentë e vet. Diaspora do ua bënte hallall plaçkitjen sikur LPK me SHIK mos të kishin vra shqiptarë në emër të UÇK-së. Kështu edhe UÇK-në e koriten me vrasjet politike dhe padyshim këta (LPK) janë njerëzit më të urryer të Diasporës. Mirë që edhe në Kosovë ka filluar të kuptojë populli se kush ishte Shtabi i Tirana Rognerit (LPK) që pas luftës u vendos në Grand Hotel në Prishtinë, i cili fliste dhe rrente e leshonte komunikata në emër të UÇK-së. Të tjerë si Ibrahimi, tash doli për fushë, që kishin pas krijuar Hollding me para të “Fondit vendlindja thërret”. Po tash që “Vendlindja po vajton”, LPK nuk po e dëgjon se janë të zënë duke shkruar libra fallco për historinë për t’i helmuar edhe gjeneratat e ardhshme dhe duke blerë diloma universitare, se po mendojnë që në atë dynja ua kërkojnë për CV.
  “Gjynah” që Ibrahimit ia kishin vjedhur fitimet e Hollding-ut Fadil Demiri dhe Toni i Zagrebit e ndonjë dreq më i madh se vetë dreqi!
  Nuk ka dyshim qe Bukoshin, jo që duhet ta kritikojmë e ta pështyjmë publikidht në fytyrë, por duhet edhe të denohet me burg. Por, jo që po thotë Ibrahimi, sespe Ibrahimi është i fundit të kërkojë diçka nga Bukoshi e Isa apo ndonjë tjetër. Edhe për Isa Mustafen ka të drejtë vetëm LDK ta vë gishtin në kokë pse e ndërroi me Sejdiun, por a nuk veproi edhe Sejdiu më herët në mënyrë shumë të ngjajshme si Isa ! Kërshtu, pej vdekjes së Dr. Rugovës edhe LDK kaloi nga një puçist te tjetri.
  Në Zvicër 3 % e kanë udhëhequr kryetari dhe kordinatori i këtij komisioni dhe të dytë e dinë me emër e mbiemer dhe sa franga e centë kanë paguar shqiptarët, sepse për çdo vit e kanë marrë raportin nga Banka Zvicrane. E dinë edhe kryetarët dhe kordinatprët e komisioneve kantonale. Nuk di pse Gani Hoxha dhe Fahri Mahalla ende nuk kanë kërkuar llogari nga Bukoshi dhe pse s’kanë bërë padi penale deri tash !?
  Ndërsa për fondin « Vendlindja thërret » për Zvicër, krytar ka qenë, i ndjeri, Jashar Salihi, por fondi ka qenë i hapur në bankë në emër të Shaban Mujës. Pra, nëse Ibrahimi në kuadër të fondit « Vendlindja thërret » ka nevojë për spjegime për Zvicër mund ta pyes Shaban Mujen e ka në Prishtinë. Për Gjermani ka qenë vetë Ibrahimi. E kryetar i kryetarëve ka qenë Mujë Rugova që kishte apetite të bëhet ministër i Mbrojtjes në atë kohë. Athua pse tash këta njerëz e kanë shti kokën në rërë !?
  SK

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)
 4. diaspora thotë:

  po mustafa e bukoshi jan dhe kan qen ma habduta se kete te tjeret njesoj ni borllog si e gjith pozita po jemi te sigutt qe nun do te lusjn as nuk do te pshtojn let sidomos prej diaspores shiptare te gjith tr ashtu quajtur uqk e rejshme do te jan te likuidum na llimben por e meritojn mat keqen se kur je pi popullit tand i braktisun asht shum keq ajo pasuri qe e ka mar pi popullrt gjethqysh jam i sigurt qe me hater a me zor do tus kthejn a me gjak a po gjak sjam i sigurt edhe ni e kam per te than qato toka nun po ja fal azemi kosoves por ato toka jan te kosoves qe i na vjedh azemi hashimi haliti e te tjeret qe skan qe asnji minut ne uqk gjith kohen e luftes kan qen ne zvicer ne tr diaspores jemi ne gjendje te ju deshmojm por kuj ti deshmojm qe me prokuror me gjykat me polici qenkeni te koruptum por euleksi spcialja do tju ndreq por edhe ne tr diaspores do ti ndihmojm eulensit dhe spe iales sepse i merktoni gjith te kqijat lezum qe pasket shkru qe hsshimin pres e qeveris ta vuni fotot e ti neper ind po mas pari do ti qesim neper sta ione policore jo vetem te hajnit po te gjith hajnave dhe soo dim ma qa e meritonikomplet qeveria

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...