Published On: 4 Mars, 2016

Ibrahim Kelmendi e shpall Nait Hasanin përgjegjës për pritën ndaj Zahir Pajazitit! Spiunët po dekonspirohen

Ibrahim Kelmendi, ka shfryrë me pyetje ndaj deputetit ntë PDK-së Nait Hasanit, i cili ka dashur ta ndalojë ambasadorin Lladrovci, dhe të jap një zgjidhje të tij. Por, pas kësaj ai indirect është akuzuar nga Kelmendi për dekonspirimin e Zahir Pajazitit duke e nxjerrë si bashkëpunëtor të sigurimit të shtetit serb.
Kelmendi ka parashtruar 14 pyetje, por që në esencë ka më shumë se sa jep ai me numra rendor:
Nderime, Nait! Meqë edhe Ti u inkuadrove në këtë debat në mes të Ramiz Lladrovcit dhe Rexhep Selimit, mirë do të bënit tani të ofroni sa më shumë informacion konkret për ato që kanë ndodhur, sidomos që kanë të bëjnë me Ty. Në librin që ka shkruar Bedri islami “Enigma e një vrasje të trefishtë”, vërtet dekonspirimi i Zahirit, Hakifit dhe Edmondit. Pyetje:
1. Kush dhe kur të ka kooptuar Ty si anëtar të Shtabit të Përgjithshëm?
2. Kush ishte Komandant i Shtabit të Përgjithshëm, deri kur u arrestove Ti?
3. Ishte planifikuar në mbledhje të Shtab të Përgjithshëm, ku duhet të kenë marrë pjesë, pos teje si udhëheqës (koordinator ose komandant), Plaku, Sokol Bashota, Rexhep Selimi…, ajo shkuarje e zahirit me shokë?
4. Nëse jo, kush dinte për atë udhëtim, ose ata e kanë bërë kokë me vete, pa qenë të komanduar nga askush?
5. Në momentin që të kanë arrestuar, i kishe 40 mijë DM në xhep, siç na kanë (dez)informuar pjesëtarët e sektorit të rëndësisë se veçantë?
6. ke ndonjë koment, pse policia kur të ka arrestuar Ty nuk ka bastis banesën Tënde ku po të priste Plaku?
7. Sa ndihma financiare i janë dorëzuar Shtabit të Përgjithshëm nga sektori i rëndësisë se veçantë (Xhavit Haliti, Ali Ahmeti, Azem Syla), qysh kur Ti je kooptuar si udhëheqës i Shtabit e deri në ditën e arrestimit Tënd?
8. Sa mjete financiare ua ke përcjell “grupeve” të Drenicës, Llapit e Dukagjinit?
9. Përse tre “grupet” e zonave të UÇK-së gjatë viteve 1996-97 kërkonin ndihma financiare nga Fondi dhe Lëvizja në Gjermani?
10. Kush i ka kooptuar në Shtab Plakun, Rexhep Selimin, Sokol Bashotën?
11. Ishte anëtar i Shtabit edhe Bislim Zogaj?
12. Kishte Shtabi anëtarë të tjerë?
13. Cilat aksione guerile i ka vendos, i ka koordinuar ose i ka bërë vetë Shtabi i Përgjithshëm gjatë viteve 1994 – mars 1998? [Rexhep Selimin e kam dëgjuar të rrëfente në një emision televiziv, se në mbrëmje, në Prishtinë, sapo ishte dal nga byrektorja, granatën që kishte në xhep e ka hedh në oborrin e barakave ku ishin strehuar refugjatët nga Bosnja / nga mbamendja, pa pretendim të jem i skatë.]
14. A ke mundësi ti publikosh procesverbalet hetimore, aktakuzën dhe aktgjykimin? Uroj të mirëkuptohemi dhe të ofrosh përgjigje sa më konkrete. Respekte!

LEXONI edhe: 

http://www.shqiptari.eu/gani-geci-publikon-emrat-e-atyre-qe-thote-se-u-vrane-pas-shpine/

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
 1. Agimi thotë:

  Eshte mire te triumfon drejtesija…dhe aspak nuk me pelqejne keto zenka ne mes te Komandanteve. Ju duhet ta mbroni njeri tjetrin…ta duani…ta ndihmoni, nese nuk eshte aj apo ajo te mbrohet, te del e verteta ne shesh.
  Pse jo? Komandantet jane njerz te Arte.
  Zoti i bekofte!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(3) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...