Published On: 22 Qershor, 2016

Ia sheh “hajrin” Aganit Jeton Svirca, ministër i Mjedisit

Partia e Drejtësisë (PD) do të udhëheqë përsëri me Ministrinë e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor edhe pas dorëheqjes së ish-ministrit, Ferid Agani, ndaj të cilit është ngritur aktakuzë për “Keqpërdorim” sa ishte ministër i Shëndetësisë në mandatin e kaluar të Qeverisë.

Burime të gazetës “Zëri” bëjnë të ditur se në vend të Ferid Aganit, ministër i ri i Mjedisit pritet të emërohet nënkryetari i Partisë së Drejtësisë dhe ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Jeton Svirca.

“Udhëheqja e Partisë së Drejtësisë tashmë ka caktuar nënkryetarin dhe ish-deputetin, Jeton Svirca si kandidat për ministër të Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor në vend të Ferid Aganit, i cili dha dorëheqje për shkak të një aktakuze të ngritur ndaj tij”, ka thënë ky burim.

 Mirëpo, për t’u realizuar kjo Partia e Drejtësisë po pret të konsultohet edhe me partnerin e koalicionit, Partinë Demokratike të Kosovës, përkatësisht kreun e saj, Kadri Veselin.

Deputetja e Partisë së Drejtësisë, Labinotë Demi-Murtezi, ka thënë për gazetën “Zëri” se kjo Ministri u takon atyre, meqë për këtë dikaster qeveritar kanë qëndruar në koalicionin qeverisës.  /Zëri/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...