Published On: 14 Janar, 2016

Ia kthen Meta, lë në pritje kryeministrin 40 minuta në paradhomë

Një ditë më parë e ktheu nga rruga, në afërsi të instalacionit “Bunkeri”, duke ia refuzuar takimin. Ndërsa sot Ilir Meta e la të priste Edi Ramën për afro 40 minuta në paradhomën e zyrës së tij, në Kryesinë e Kuvendit. Edi Rama u ngjit në zyrën e Metës në orën 9:00. Por kryetari i Kuvendit e kishte marrë me nge dhe mbërriti në zyrë 40 minuta me vonesë. Gjatë kësaj kohe Rama nuk e humbi durimin dhe e priti në paradhomën e zyrës. Dy krerët e mazhorancës u takuan edhe mbrëmë në darkë për reformën në drejtësi, pak orë pasi Ilir Meta foli hapur për një qëndrim të LSI që nuk shkon në të njëjtën rrugë me planet e Ramës. “Reforma në Drejtësi – tha Meta – nuk mund të bëhet pa opozitën… Dhe politika e faktit të kryer është e papranueshme”. Ky mesazh e ka shqetësuar Edi Ramën, që i ka shtuar kërkesat për ta takuar Metën, në një kohë kur kreu i LSI nuk duket më kaq i interesuar për ta patur në një tavolinë aleatin e tij. /Lapsi.al 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...