Published On: 5 Janar, 2016

I vjen vera ka dera edhe Kurtan Kajtazit, emërohet zëvendësministër

  • Kurtan Kajtazi, kryetar i degës së Partisë Demokratike të Kosovës në Vushtrri, është emëruar zëvendësministër në Ministrinë e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural.

Lajmin e ka konfirmuar për portalin Veriu.info, Shpetim Zhegrova, kryesues i Kuvendit të komunës së Vushtrrisë.

“Sot Qeveria e Kosovës e ka emëruar Kurtan Kajtazin zëvendësministër në Ministrinë e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural”, ka njoftuar Zhegrova.
Kajtazi ka qenë edhe deputet i PDK-së në legjislaturën e kaluar të Kuvendit të Kosovës.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...