Published On: 5 Maj, 2016

I transferojnë gabimisht 4.6 milionë dollarë, ja si i harxhoi (Foto/Video)

Një vajzë 21-vjeçe e cila është arrestuar në aeroportin e Sydney pasi ishte zënë duke u përpjekur të largohet nga Australia, raportohet se kishte shpenzuar miliona dollarë në çanta dore dhe gjësendet tjera, pasi kohë më parë i janë transferuar gabimisht në llogarinë e saj bankare plotë 4.6 milionë dollarë.

Christine Jiaxin Lee nga Malajzia, gabimisht kishte pranuar një shumë të majme të parave, pasi ishin transferuar në llogarinë e saj bankare në Westpac, transmeton Telegrafi.

 Studentja e inxhinierisë kimike, ishte munduar të largohet për në Malajzi kur u kap nga policia federale e Australisë në aeroportin e Sydney, e cila thuhet se ende i ka borxh bankës së saj një shumë të majme të hollave në vlerë prej 3.3 milionë dollarë.
 Ajo kishte blerë “gjësendet të shtrenjta”, duke përfituar nga transferimi i gabuar i parave në llogarinë e saj bankare.Transferi-5Transferi-1-780x439Transferi-2Transferi-3Transferi-4

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...