Published On: 17 Janar, 2016

I shumëkërkuari John Stones

  • John Stones është bërë njëri ndër mbrojtësit më të kërkuar në botë.

Talenti anglez i Evertonit ka shpërthyer në dy vitet e fundit falë paraqitjeve fantastike dhe kjo ka bërë që ai të vlerësohet lartë.

Stones llogaritet si e ardhmja e Anglisë, por skuadra aktuale e tij Everton e ka të vështirë ta mbajë atë në ‘Godisoon Park’.

21-vjeçari ka zgjuar interesimin e skuadrave të mëdha angleze dhe atyre evropiane.

Chelsea, Manchester United dhe Manchester City janë tri skuadrat angleze që e kërkojnë me ngulm lojtarin, ndërsa së fundmi në garë kanë hyrë edhe Real Madrid dhe Barcelona.

Everton e vlerëson lartë lojtarin e saj, ku vitin e kaluar kanë refuzuar 40 milionë euro nga Chelsea.

Ndërkohë ajo skuadër që i dëshiron shërbimet e mbrojtësit të fuqishëm duhet të bëjë gati mbi 50 milionë euro.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...