Published On: 10 Janar, 2016

I shumëkërkuari Forsberg

Emil Forsberg është bërë njëri nga sulmuesit më të kërkuar gjatë afatit kalimtar të janarit.

Suedezi ka pasur një gjysmëstinor fantastik me skaudrën e Bundesliga 2, RB Leipzig dhe ka zgjuar interesimin e skuadrave të njohura evropiane.

Mediat gjermane kanë raportuar se pas lojtarit të talentuar suedez, Forsberg janë vënë pesë ekipe evropiane.

Roma dhe Inter nga Serie A po e kërkojnë 24-vjeçarin, ndërsa në Spanjë ai po ndiqet nga Valencia.

Ndërkohë reprezentuesi suedez ka marrë dy oferta nga Anglia, ku Liverpool dhe Leicester janë duke tentuar transferimin e tij.

Forsberg që luan si sulmues krahu, ka shënuar pesë gola dhe ka shtuar po aq asistime, ndërsa vlera e tij ka arritur në 10 milionë euro.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...