Published On: 7 Tetor, 2016

I shënoi Italisë, Vitolo: Me Shqipërinë është e vështirë (Video)

Autori i golit të vetëm të Spanjës kundër Italisë mbrëmjen e djeshme në barazimin 1-1, mesfushori ofensiv i Seviljas, Vitolo, ka dalë ditën e sotme në konferencë për shtyp për të folur për takimin e radhës, atë që do të zhvillohet të dielën në “Loro Boriçi” të Shkodrës ndaj Shqipërisë.

“E dinim se çdo të thoshte të përballeshe me Italinë, kurse Shqipëria nuk ka shumë emër, por duhet të dalim në fushë të përqëndruar, ndryshe do të jetë shumë e vështirë. Në fushën e saj Shqipëria është një kundërshtar i komplikuar. Duhet të jemi edhe më të motivuar se ndaj Italisë”, ka thënë Vitolo.

26 vjeçari është një futbollist i ri i afruar në radhët e kombëtares spanjolle, teksa debutimin e tij e ka bërë vetëm vitin e shkuar dhe numëron 6 paraqitje me fanellën e përfaqësueses.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...