Published On: 10 Maj, 2016

I revoltuar Haziri: Nait Hasani nuk e ka bërë koalicionin, as nuk mund ta prishë atë

Kryetari i Komunës së Gjilanit Lutfi Haziri, ka reaguar ndaj deklaratës së deputetit të Kuvendit të Kosovës nga PDK-ja Nait Hasanit, i cili tha dje se duhet prishur koalicioni me LDK-në, raporton GazetaBlic.

Haziri, në një prononcim për Gazetën Blic, ka thënë se deputeti Nait Hasani nuk mund ta prishë koalicionin, ashtu si edhe nuk e ka bërë.

“Nait Hasani nuk e ka bërë koalicionin as nuk mund ta prish atë”, ka thënë shukurt Haziri.

Ndërsa deputeti i PDK-së, në një deklaratë kishte thënë se pas zgjedhjes së Kadri Veselit në krye të PDK-së, ai duhet që ta prishë koalicionin me partinë e Isa Mustafës dhe vendi të shkojë në zgjedhje të parakohshme.

Ndryshe, Hasani qe disa herë me radhë është duke u deklaruar kundër LDK-së. Javë më parë, në një intervistë për Gazetën Blic, ai pati thënë se partia më e madhe PDK-ja, nuk duhet të bëjë më koalicion me Lidhjen Demokratike të Kosovës. Kjo deklaratë e tij, pati nxitur reagime jo të pakta nga ana e LDK-së. /GazetaBlic/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...