Published On: 31 Mars, 2016

I revoltuar Berisha: Sipas Ambasadorit amerikan “ne jemi mbeturina turke, që na kanë mëshiruar skllavët”

Anëtari i Kryesisë  së  AAK-së, Anton Berisha, përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, i është kundëpërgjgigjur ambsadorit të SHBA-vë në Prishinë, Greg Delawie,i cili kauzene opozitës e ka quajtur të rreme.
Ky është reagimi i plotë i Berishës:

“Në fakt pika kufitare që i ka ndarë këto dy vende është identike me atë që i ka ndarë të dyja vendet me shekuj. Përpjekjet e disa politikanëve që të japin disa teori të tyre bizare, për një çështje që është e vendosur me shekuj, është vetëm një përpjeke e tyre për retorikë nacionaliste dhe për përfitime politike. Kjo kauzë e rrejshme duhet lënë prapa krahësh” (koha.net)
KOMENT
Nese kjo deklarate eshte e vertet, atehere duhet shtuar, se edhe une, baba jem, gjyshi jem, babgjyshi, katragjyshi jem, jemi te rrejshem. Shqiptaret jane te rrejshem! E sakte do te jete thenia e kryeministrit turk Davitoglu se “ne jemi mbeturina turke” qe na kane “meshiruar” sllavet!

 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
 1. Fadil zaberxha thotë:

  Ju zotri Lopo lop a si ju quajn nuk e di se pari mos fyej po fol me fakte si njeri dhe mendoj se krahasimi dhe komenyi i Zotri Berishes me pelqeu dhe me vend se historin ton nuk mund ta shkruajn Dellavit e ndryshem e kan shkruar me gjaj te parët tan edhe trimat e Luftes çlitimtare se kufijet e shqiptaris dihet ku jan sa popullat kemi jasht kufijeve te tashem e ta tkurrim kufiinin ton ne kohen e pamvarsis se kosoves esht e papranushme popullk nuk do lejon pershendetje

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)
 2. Lopo lop thotë:

  I nderuari ti, ambasadori nuk ka thane , por kete po e thua ti. E di qe ke probleme sepse nuk eshte leht te jesh idiot…edhe rrenc. Qyftet jane te mira me i hanger ….e jo me i fol more tokmak.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(5) Nuk Pelqej(4)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...