Published On: 2 Mars, 2016
Bota |

I preu kokën 4-vjeçares. Dadoja: Më urdhëroi Allahu

Një dado e akuzuar për vrasjen e një fëmije që e kishte nën kujdes dhe që doli me kokën e prerë të fëmijës në dorë jashtë një stacioni metroje buzëqeshi pasi tha “më urdhëroi Allahu” për të justifikuar aktin e saj.

Gulchekhra Bobokulova, mamaja 38-vjeçare e tre fëmijëve u përgjigj me “po” kur u pyet nëse e pranonte fajin e saj pasi hyri në sallën e gjyqit në Moskë, Rusi.

Në skenat që shokuan botën, dadoja që mbante një hijab u pa të ecte nepër rrugët e Moskës duke mbajtur në dorë kokën e Nastya Meshcheryakova-s për rreth një orë përpara se të ndalohej nga policia.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...