Published On: 25 Mars, 2016

I përkujtojmë MAXHUN R. HOXHAJN dhe XHYLFERIJE HOXHAJN

 

  • Me mall i përkujtojmë me 25.03.2016, në shtatëmbëdhjetë vjetorin e vrasjes së prindërve tanë, të nderuar për jetë e mot:
  • MAXHUN R. HOXHA                XHYLFERIJE HOXHA
    1924-1999              flamuri      1929-1999Dhimbja ndaj prindërve, s`ka fjalë dhe masë që mundet për ta matur e treguar, ajo ndihet e përjetohet shpirtërisht tek trashëgimtarët që ata lanë pas në familje, fëmijët, reja, nipa e mbesa. Vetëm plotësimi i dëshirave dhe amanetit të tyre, për punën dhe kujdesin familjar do të zvogëlonte sadopak, plagët dhe vuajtjet që shkau i karpateve na i solli në familjet tona si pushtues. Madhështia e Juaj është e përjetshme, sepse i qëndruat besnik pragut të shtëpisë, oxhakut që përherë do të tymoj e do i jep gjallëri Tokës DARDANE që kurrë se lëshuat edhe pse u ballafaquat me stuhi të tmerrshme ardhur nga Karpatet..!
    Lavdi për jetë e mot, qëndresës që bëtë për ruajtjen e pragut të shtëpisë, familjes, atdheut e lirisë.
    Përherë e për çdo Pranverë, ju përkujtojnë e nderojnë: I biri Bislimi me bashkëshorten Nadiren, djali Milaimi me nusen Bukurin, fëmijët: Maxhuni, Eni, Redoni, Joni, Enveri me të fejuaren Aferditen dhe vajzat Gjyzidja e Dardana nga Randobrava dhe Zvicra.

perkujtim1perkujtim2perkujtim3

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...