Published On: 26 Janar, 2016

I penduar Mustafa: Ndihem keq kur më detyrojnë të shkoj në Bruksel

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se në Bruksel do të diskutohet lidhur me zbatimin e marrëveshjeve, por Kosova do të insistoj në shuarjen e strukturave paralele në Kosovë, citohet nga Radio Televizioni i Vojvodinës, transmeton RTS.

Një nga temat do të jenë hekurudhat dhe transporti, por jo për se kujt do ti takojnë ato, ka thënë Mustafa. Ai ka thënë se ndjehet keq kur shkon në Bruksel pasi qytetarët e Kosovës nuk mund të udhëtojnë të lirë. Andaj edhe për këtë temë do të diskutoj.

Mustafa ka theksuar se marrëveshjet e arritura do të zbatohen në bazë të ligjeve të Kosovës dhe me shumë kujdes.

Kjo intervistë e plotë do të transmetohet në edicionin special.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...