Published On: 16 Shkurt, 2016

I pari i Prishtinës ka një ankesë, ja cila është ajo!

Kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka reaguar ndaj akuzave, që sipas tij po i bëhen lidhur me heqjen e posterit gjigant të ish-presidentit Ibrahim Rugova.

Sipas tij, e tëra kjo është propagandë e poshtër një ditë para protestës dhe para rritjes së opozitës.

Ky është reagimi i plotë i Ahmetit:

“Shpendi ndal festen”, “Shpendi heq Rugoven” jane krejt pjese e propagandes se poshter nje dite para protestes dhe para rritjes së opozites.

Edhe kjo e fundit me posterin e Rugovës është manipulim i pastër, e për më keq manipulim i pushtetit në fundosje me figuren e presidentit Rugova. Kur dikush hyn në shesh me kran dhe fillon heqjen natyrisht që inspektorati i Komunes se Prishtines do të pyes se çka po bëjnë dhe do ta evidentoj rastin sepse komuna është përgjegjëse për hapësirat publike. Çka i kushton qeverisë me punu sipas ligjit për një poster. Apo janë mësuar të punojnë pa leje.
Posteri është vendosur!
Mjaft me këtë propagandë të poshtër. Mos manipuloni me figura e ndjenja!

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...