Published On: 8 Janar, 2016

I pari i Prishtinës jep arsyet pse duhet dal nesër në zgjedhje

Krytari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti përmes një postimi në rrejtin social Facebook ka rikonfirmuar pjesëmarrejn e tij në protestën e së nesërme të thirrur nga tri partitë opozitare.

I pari i Prishtinës, gjithashtu ka treguar arsyet  e tij pse po  merrë pjesë në këtë protestë.

 

” Kjo qeveri pas shkeljeve te shumta të Kushtetutës vazhdon me injorancë, shpërfillje e kryeneqësi ndaj qytetarëve të Republikës.

Prandaj nesër në ora 14:00 jam te Biblioteka për një jetë me dinjitet, për një jetë me barazi, për një jetë me zhvillim. Për Republikën!”, ka shkruar ai .

Ky është postimi i tij plotë:

Para se të jem kryetar unë jam qytetar i Republikës. Si qytetar i kam parë dhe përjetuar tepër shumë padrejtësi. Si prind, nuk dua që fëmijëve të mi të ju mbetet një shtet gjysmak, me politikanë të korruptuar

Si kryetar, për dy vite kam takuar mijëra qytetarë: të papunë, të lodhur, pa sigurime, pa shtëpi, me të drejta të shkelura e të përbuzura nga qeveri të zhytura ne korrupsion e krim.

Kjo qeveri pas shkeljeve te shumta të Kushtetutës vazhdon me injorancë, shpërfillje e kryeneqësi ndaj qytetarëve të Republikës.

Prandaj nesër në ora 14:00 jam te Biblioteka për një jetë me dinjitet, për një jetë me barazi, për një jetë me zhvillim. Për Republikën!

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...