Published On: 10 Janar, 2016

I pari i kabinetit të kryeministrit, Opozita paramilitare

Shefi i kabinetit të kryeministrit Isa Mustafa, Sokol Havolli ka reaguar për protestat e fundit ku u gjuajt policia me koktej molotovi dhe iu dha flaka ndërtesës së qeverisë.

Ai përmes një postimi në rrjetin social Facebook ka thënë se mbi 100 koktej molotovi janë gjuajtur dje, duke e konsideruar këtë si organizim paramilitar.

Ky është postimi i plotë i Havollit në Facebook:

A e din Shpendi qe mbi 100 koktej molotovi jane hedhë dje, e 200 te tjera i kane pasë te gatshme militantet e tij? Mos thoni qe kjo nuk është organizim paramilitar!? Marren që e ke bo dje nuk mundesh me mbulu me një status. Flitet se shume prej ketyre akteve po i pergatisin ne ndertesen qe ti e udheheq.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...