Published On: 30 Janar, 2016

I papërmbajtshëmi Berisha, realizon dygolësh (Video)

Ish sulmuesi i Kombëtares shqiptare është shndërruar në një makinerai golash.

Edhe pse skuadra e tij ka qenë në disavantazh të dyfishtë 2-0, ndaj Perth Glory ai sërish është shfaqur vendimtar duke shënuar dopietë spektakolare në këtë sfidë.

Fillimisht në minutën e 44-të.ai realizoi golin e parë.

Sulmuesi 30-vjeçar kontrolli mjaft bukur topin dhe lëshoi një të majtë të hidhur në rrjetë. Ndërsa në pjesën e dytë ai shënoi edhe një tjetër gol kur skuadra e tij ishte me 10 lojtarë.

Ndeshja e vlefshme për javën e 17 përfundoi 3-2 për ekipin e Perth Glory që shënoi golin e e fitores me panallti. Me humbjen e sotme, Melburni mbetet në vendin e 4 në klasifikim me 27 pikë të grumbulluara deri më tani në ligën elitare australiane. /Telegrafi/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...