Published On: 28 Maj, 2017

I ndahet përgjysmë formula dhe fluturon në ajër, shpëton për mrekulli shoferi

Një shofer i një formule në garën e së dielës “Indiana 500” shpëtoi për mrekulli pasi vetura e tij u nda përgjysmë në një përplasje me një tjetër shofer.

Vetëm pas 50 xhirove në garën me 200 xhiro, vetura e Scott Dixon fluturoi në ajër para se të ndahej përgjysmë dhe të merrte flakë me shoferin brenda saj.

Formula goditi murin e jashtëm para se të kthehej dhe të fluturonte në ajër, transmeton Gazeta Express.

E gjithë përplasja ishte shumë me fat, pasi dy shoferët shpëtuan – edhe pse u ngrit flamuri i kuq për shkak të një vrime që përplasja shkaktoi në skermë.

Shikojeni momentin e përplasjes:

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...