Published On: 30 Gusht, 2016

I mllefosur Haziri për akuzën: S’ka asgjë të vërtetë

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri e ka mohuar se aktakuzat e ngritur ndaj tij nga Prokuroria Speciale, janë të vërteta.

Ai ka thënë se hetimet mbi këtë rast, i ka mbyllur qysh para nj viti Prokuroria e Themelore e Gjilanit, dhe para se të ekzistonte kjo kontratë që ka nënshkruar Haziri, parkingjet po shfrytëzoheshin në mënyrë të paligjshme.

 “Për hir të informimit të opinionit, ju njoftoj se prokuroria e Gjilanit i ka pushuar hetimet për këtë rast vitin e kaluar në mungesë provash dhe ne e posedojmë shkresën zyrtare. Para kësaj kontrate nuk ka pasur një menaxhim nga Komuna dhe është shfrytëzuar në mënyrë të kundërligjshme”, ka deklaruar Haziri.
“Prandaj, nuk ka asgjë të vërtetë aty. Përkundrazi, nga një shfrytëzim kundërligjor i parkingjeve, e kam kthyer në shfrytëzim sipas ligjit dhe atë në mënyrën më transparente të mundshme”, ka thënë ai.

Lutfi Haziri, ka deklaruar se dikujt i ka penguar puna legale e Komunës së Gjilanit. /Gazeta Blic

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...