Published On: 29 Mars, 2016

“I madhi” Muja, tender 40 mijë eurosh për kompjuterë

  • Administrata dhe drejtoritë e Komunës së Prizrenit pritet që shumë shpejtë të punojnë më kompjuterë të rinj. Kuvendi Komunal do të shpenzojë mbi 40 mijë euro për furnizimin e pajisjeve elektronike. Tenderi, sipas kësaj komune, është bazuar në kërkesat e drejtorive dhe administratës komunale.
  • Komuna e Prizrenit do të furnizohet me kompjuterë të ri në bazë të kërkesave të administratës dhe drejtorive. Përveç kompjuterëve, kjo komunë do të furnizohet edhe me pajisje të tjera elektronike. Kështu ka thënë për Express, zëdhënësi i Komunës, Ymeri Berisha.

“Komuna e Prizrenit ka hapur tenderi për furnizim të pajisjeve elektronike. Tenderi bazohet në kërkesat e drejtorive dhe administratës komunale”, ka thënë Berisha.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...