Published On: 15 Shtator, 2016

I lënë në harresë dhe mjerim, ndërroi jetë ushtari kumanovar i dy luftrave të UÇK-së

Pas një sëmundje të rëndë ndërroi sot jetë  Muharrem Krutaj nga Kumanova, ish-pjesëmarrës i UÇK-së në luftën e Kosovës dhe luftën e vitit 2001 në rajonin e Likovës, njofton agjencia e lajmeve INA.

Krutaj i njohur me nofkën “Rambo” ishte lënë në harresë nga institucionet e shtetit, i papunë dhe në gjendje të rëndë financiare.

Ai ishte pjesë e grupit të ish-pjesëtarëve të UÇK-së që së fundi po reagonte për situatën e krijuar politike dhe për injorimin e ish-ushtarëve të vërtetë të UÇK-së në Maqedoni. (INA)

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...