Published On: 9 Tetor, 2016

I kundërpërgjigjet Rusia – ShBA-ve

Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov, i ka akuzuar Shtetet e Bashkuara se po e kërcënojnë sigurinë kombëtare të Moskës.

Në një intervistë me televizionin shtetëror rus, e cila ka mundësi t’i përkeqësojë edhe më tej marrëdhëniet tashme të dobëta më Uashingtonin, Lavrov e fajësoi administratën e Obamas për atë që ai e quajti përkeqësim të mprehtë të marrëdhënieve SHBA-Rusi, transmeton Express.

“Jemi dëshmitar të një ndryshimi thelbësor të rrethanave kur vjen puna te rusofobisë agresive që tani shtrihet në zemër të politikës amerikane karshi Rusisë,” ka thënë Lavrov.

“Kjo nuk është thjesht një rusofobi retorike, por janë hapa agresivë që vërtet i dëmtojnë interesant tona kombëtare dhe përbëjnë kërcënim ndaj sigurisë sonë,” ka shtuar ai./Express/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...