Published On: 13 Shtator, 2016

I kemi dy festa, e kremtojmë Kurban Bajramin dhe fitoren e kurvanëve

Mehmedali Jashari

Sa u përket zgjedhjeve në Dibër, bijt e komunistve brek shpum fituan bindshëm, kundër demokratëve të përzier me komunistë, të infiltruem brenda radhëve.
Sot asht ditë e madhe i kemi dy festa, kremtojmë Kurban Bajramin dhe fitoren e kurvanëve.
Komunsitët fituan Dibren!
Ky ashtë mentaliteti njeriut të ri enveristo-sllavo-komunistë. Ky ashtë realiteti i Burrënis dhe atedhetarizmës së sodit, niveli i vetëdijes Kombëtare dhe moralit njerëzor.
Në Dibrën e burrave, fituan turma e brek shpumëve!
Kjo çka ashtë duke ndodhur në Diber e kudo në Shqyptari, tregon faktin se çfarë bëri sllavo-komunizmi, çfarë fare mbolli, çfarë la pas njeriu i ri socialist! Vrau racën e pastër shqyptare, Shkatsrroi Shqypninë e burrave, mbolli faren greko-ruso-sllave, krijoi njeriun e ri brekë shpuar! Po pra t’ua urojmë dhe të gëzojmë të gjithë, Urime e Gëzuar Kurban Bajrami dhe fitorja e kurvanëve.
Modeli brek shpumëve si Shukriu, ishte udhërrëfyes në drejtimin e duhur për atë pjesë votuesish, që ua dhanë, falën votën dhe nderin. Si mund të shpjegohet ndryshe shitja dhe blerja e votës, nderi, dinjiteti, morali njerëzor dhe vetëdija Kombëtare, dhnien e vots brek shpumve, bijve e kriminelëve sllavo-komunistë!?
Demokratët ose të ashtuquajturit demokrat, të bëhen serioz, ta lën vajin, ti lën arsyetimet, ti pastrojnë radhët… ti përvjelin mëngët, ti futen punës e ta kryejnë detyrën si duhet ose ta hedhin shaminë e bardhë, të leckosur, të dorëzohen para disfatës. Të largohen me krye ulur të dështuem. Përndryshe historia do t’ju radhit bashkëfajtorë, me ata që shkatërruan Shqypnin, vranë Shqyptarët, vranë perspektivën e jetës shqyptarëve, për gjysëmshekulli.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
 1. Sheki thotë:

  Qoft vjersha qoft artikulli jane me te vertet te faktuara ashtu si kane treguar pleqt andej e kendej kufirit.
  Dibra e madhe apo e vogel po bie vet nga matrapazet politik.
  Pleqt thujshin:MTe lumdhin duart kusheri.
  Per bukuri jane te punuara ne menyren me profesionale e artistike instrumentet muzikore.”Me ra Stambolli otoman apo Prizreni shqiptar e ngre Dibra(me Lume),por me ra Dibra bie krejt shqiptaria”.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(3) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...