Published On: 19 Tetor, 2016

I ka ikur mendja Miftiut: Erdogani është i dërguar i Zotit, shqiptarët që jetojnë në Turqi janë me fat

Vazhdojnë të dalin në pah të tjera deklarata interesante të krye-myftiut të Kosovës, të bëra së fundi në Turqi.

Në një citat të ri ai e falënderon Zotin për ekzistimin e presidentit turk, Recep Tayypi Erdogan.

“Këto sulme, në të njëjtën kohë synonin qe t’i shkëpusnin marrëdhëniet e Turqisë me botën. Para se të gjithash, ne jemi falënderues që kemi shqiptarë që janë të bekuar nga Zoti që jetojnë në Turqi, pasi që atyre u është dhuruar nga Allahu një lider i madh si Recep Tayyip Erdogan. Jemi me fat”, ka thënë Tërnava, raporton KTV.

Komentet e tij janë bërë gjatë qëndrimit në Turqi për një samit me klerikë myslimanë nga Evropa dhe Azia, ku pjesëmarrësit e kanë dënuar tentimin e grusht-shtetit dhe e kanë quajtur terroriste organizatën e Fetullah Gulenit.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...