Published On: 4 Korrik, 2017

I Huqti – E shes votën gjithë, e ndrroj me ni dyner’ (Video)


1.
Q’kas kan pa kta sy,   qkas kan ni kta vesh.
E maj kokën lart,se ma then me tesh.
Borgje deri n’fyt, kjo let mbet mes nesh.
Si me pare si pa to, konstant dhamtë desh.

Fortë e munoj vetën, se i grahi n’ler.
Foli shtatë herë, s’menoj asniher.
S’kom shkoll fillore, amo kom master.
I love Amsterdam, edhe n’dorë ni dyner.

Ref :
Iq biq krasniq, qeto merre qeto hiq.
Qeto shtine nër kapuq,
qeto huq huq huq. huq…
Un jom qaj i huqti….!!!

2.
Sun po pres mu plak, me fol për ktyneher.
Te mjeku nuk shkoj, pa dyshu n’kancer.
E shes votën gjithë, e ndrroj me ni bojler.
Për mos me ra n’polic, ta boj me drita dy her

Jom shum patriot, po ma shum jom përmahi.
Me mu tek me ble iphone, shkoj rrasna kredi
Me ja prish cigares, e ha cello ni fli.
Me ma prish knusi gjumin, dal e prej ropt ja qi.

Ref :
Iq biq krasniq, qeto merre qeto hiq.
Qeto shtine nër kapuq,
qëto huq huq huq. huq…
Un jom qaj i huqti….!!!

3.
Un ti shoh veset e kqija, nuk ti kqyri vlerat.
Jom vet shofer i kerrit, vet i shaj krejt shoferat.
Í rrokna kamarierit, pse nuk mi ke pru sheqerat?
E gjuj bërllogun n’tok, si përdori kontenjerat

Evropian me moden. Full exterier.
Femnat spo ma hajn, se jom met ni kohë pa kerr.
I du paret e shpejta, tu jetu llezher.
Tutna prej xhenemit, edhe pse jetoj n’ferr.

Ref :
Iq biq krasniq, qeto merre qeto hiq.
Qeto shtine nër kapuq,
qëto huq huq huq. huq…
Un jom qaj i huqti….!!!

Music – Mix & Mastering: Faton Dolaku 

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...