Published On: 30 Maj, 2016

I humbur: Ja vogëlushi që e lanë prindërit në pyllin me arinj si ndëshkim

Ky është djaloshi 7-vjeçar që mbetet akoma i humbur në një vargmal pyjor në Japoni.

Prindërit e lanë atje në pyjet e mbushur me arinj si ndëshkim gjatë një ekskursioni familjar.

Yamato Tanooka u shpall i humbur pasi familjarët thanë se ai ishte shkëputur aksidentalisht prej tyre gjatë shëtitjes.

Por më vonë prindërit pranuan se kishin gënjyer dhe se e kishin lënë në pyll si ndëshkim.

Ata pretendojnë se u kthyen tek vendi ku e lanë, por nuk e gjetën më.

Qindra njerëz janë përfshirë në operacionin për gjetjen e vogëlushit.

After a second day of searches, involving 150 rescuers, the parents admitted they lied and that they had left him there to teach him a lessonJapanese rescuers took to horseback as they expanded their search for the missing seven-year-oldThe parents of a seven-year-old boy missing in a Japanese mountain range (file picture) where bears live admit they lied about his disappearance and left him there as punishment during a family hikeHis parents originally told police Yamato got lost while the family were out walking in the area, a habitat of bears, to pick wild vegetables (file picture of a bear on Hokkaido)

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...