Published On: 15 Shtator, 2016

I gjendet ilaçi sëmundjes gungore

Pas ngordhjes së 20 kafshëve në 93 fermat e Kosovës nga sëmundja gungore, më në fund AUV gjeti ilaçin për parandalim e sëmundjes, shkruan Gazeta Express.

Agjencia e Ushqimit dhe Veterinës, do ta bëjë furnizimin me ilaç vaksinues për gjedhe. Ky institucion, ka bërë furnizimin me vaksina për më shumë se 23 komuna në mbarë vendin.

Të gjitha këto do të kushtojnë 359 mijë euro, furnizimi i të cilave do të zgjasë 36 muaj.
Ndërkohë që pas dyshimeve të sëmundjes gungore në vend, janë mbyllur disa tregje në mbarë vendin./GazetaExpress/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...