Published On: 26 Nëntor, 2016

I ftohti siberian mbërrin në Shqipëri, temperatura me minus nga e marta

I ftohti siberian pritet të mbërrijë në Shqipëri javën e ardhshme duke i dhënë fund vjeshtës së gjatë e të ngrohtë që karakterizoi gjithë muajin nëntor.

Një ulje e ndjeshme e temperaturave parashikohet nga dita e martë e javës që vjen, ndërkohë që e mërkura dhe e enjtja pritet të jenë ditët më të ftohta të javës, ku temperaturat minimale parashikohen deri në -8 gradë celcius, ndërsa vlerat maksimale  të tyre nuk do t’i kalojnë 12 gradë.

Ndërkohë reshjet dhe vranësirat do të na shoqërojnë vetëm gjatë fundjavës. Java e ardhshme paeashikohet me mot kryesisht të kthjellët.

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...