Published On: 18 Janar, 2016

I ftohti mbërthen deputetët shik, përqafime dhe puthje në Parlament

Deputetët dhe ministrat janë dukur të veshur me pallto dhe xhaketa firmato gjatë seancës së sotme parlamentare.

Nuk mungojnë shallët e mëdafshit dhe dorezat e lëkurës, meqë dimri trokiti sëriozisht në vendin tonë.

Më guximtarët janë shfaqur vetëm me kostum apo xhaketë.

Spikat një shtrëngim duarsh mes luftarëkëve të PS dhe PD, Jozefina Topalli dhe Erjon Braçe.

Ish-kryetarja e Parlamentit ishte e veshur e tëra me të zeza dhe kishte një pamje të ngrysur, pas takimit me grupin parlamentar të PD, që ishte zhvilluar pak më parë.

Më i përmalluari dukej ministri i Ekonomisë Arben Ahmetaj, që i mbërtheu me përqafime e puthje Gramoz Ruçin dhe Sadri Abazin.

topalli1Ruci

Deputeti i PS, Sadri Abazi dhe Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtise dhe Sipermarrjes, Arben Ahmetaj,

Deputeti i PS, Sadri Abazi dhe Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtise dhe Sipermarrjes, Arben Ahmetaj,

Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli,

Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli,

Deputetja e PD, Jozefina Topalli,

Deputetja e PD, Jozefina Topalli,

Ministri i Jashtem Ditmir Bushati,

Ministri i Jashtem Ditmir Bushati,

Ministrja e Integrimit Klajda Gjosha,

Ministrja e Integrimit Klajda Gjosha,

Deputetet e PD, Genc Ruli dhe Luciano Boci, duke hyre gjate seances se pare te sesionit te VI parlamentar te legjislatures se VIII.

Deputetet e PD, Genc Ruli dhe Luciano Boci, duke hyre gjate seances se pare te sesionit te VI parlamentar te legjislatures se VIII.

brace

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...