Published On: 8 Janar, 2016

“I frikësuar” Selimi, po nga kush?!

  • Petrit Selimi thotë se rrëzimi i marrëveshjeve është thikë prapa shpinës për aleatët e Kosovës, dhe një veprim i tillë nuk përkrahet nga qytetarët e Kosovës.

Zëvendësministri i Punëve të Jashtme, Petrit Selimi, duke folur për protestën e 9 janarit të thirrur nga opozita, ka thënë se dhuna e partive opozitare ka shkaktuar probleme dhe ka dëmtuar Kosovën dhe imazhin tonë si shtet.

Ai ka thënë se rrëzimi i marrëveshjeve, që përkrahen me gojë dhe zemër nga Amerika dhe partnerët kryesor europianë, është edhe rrëzim i Republikës.

‘Thika prapa shpinës aleatëve tanë nuk përkrahet nga populli i Kosovës’, ka thënë Selimi për ‘Epokën e Re’

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...